سازمان حقوق بشر ایران، ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۷: یک زندانی ۶۶ ساله که به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در محوطه زندان نور به دار کشیده شد.

بنا به گزارش سایت محلی پیام مازندران، حکم اعدام یک زندانی در محوطه زندان نور به اجرا در آمد. هویت این زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس اعدام محکوم شده بود اعلام نشده.

این گزارش که روز گذشته، سه‌شنبه ۹ بهمن ماه منتشر شده، به تاریخ دقیق اجرا حکم نیز اشاره‌ای نکرده است، ولی به نظر می‌رسد که حکم در همین روز اجرا شده باشد.

سید یونس حسینی عالمی، دادستان مازندران در این خصوص گفت: «قاتل مرد ۶۶ ساله بود که چهار سال پیش به خاطر قتل یک خانم محاکمه و به اعدام محکوم شده بود».

شهرستان نور با جمعیتی دست‌کم ۱۱۰ هزار نفر در غرب استان مازندران واقع است.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com