در گفتگوی  نخست که به دعوت اندیشکده جمهوری خواهان برگزار شد، ابتدا مهرداد درویش پور ضمن بررسی مدل های گوناگون اقتدارهای سیاسی به تجربه اقتدار سنتی (موروثی) و  کاریزماتیک (دینی ) در ایران وضرورت گذار به اقتدار عقلایی (دمکراسی) در قالب جمهوری سکولار پرداخت. او در ادامه ضمن بررسی امکان بازگشت سلطنت به ایران به بررسی نوع رابطه جمهوری خواهان با رضا پهلوی پرداخت. سپس جمشید اسدی، بهروز ستوده، فرید اشکان و حسین علوی به نقد و بررسی دیدگاه های سخنران نخست و ارائه نظرات خود پرداختند و در پایان حضار در جلسه نیز پرسش و دیدگاه های خود را بیان کردند. لینک کامل این برنامه را می توان در زیر مشاهده کرد.

https://youtu.be/RiBo7nClboM

 

در گفتگو با رادیو عصر جدید، مهرداد درویش پور نگاهی ضمن بررسی ماجراجویی‌های جمهوریی اسلامی در عرصه سیاست خارجی، به برگزاری کنفرانس ورشو، انگیزه آمریکا از آن، واکنش اتحادیه اروپا، پیامدهای احتمالیی آن و ضرورت واکنش اپوزیسیون ایران و نوع آن میپردازد. درلینک زیر می‌توان به این گفتگو گوش فرا داد.

 
 

در گفتگو با رادیو عصر جدید، مهرداد درویش پور نگاهی ضمن بررسی ماجراجویی‌های جمهوریی اسلامی در عرصه سیاست خارجی، به برگزاری کنفرانس ورشو، انگیزه آمریکا از آن، واکنش اتحادیه اروپا، پیامدهای احتمالیی آن و ضرورت واکنش اپوزیسیون ایران و نوع آن میپردازد. در لینک زیر می‌توان به این گفتگو گوش فرا داد.

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com