جمعی از وکلای دادگستری در بیانیه‌ای مشترک خواهان حمایت کانون‌های وکلای دادگستری، مرکز مشاوران حقوقی و نهادهای صنفی، مدنی و کارگری از وکلای بازداشت شده و به ویژه فرهاد محمدی وکیل کردستانی شده‌اند. آنان خواستار آزادی وکلای دربند و توقف بازداشت همکاران خود شدند.

متن بیانیه مشترک این وکیلان به این شرح است:

“بدون تردید وکیل دادگستری در تمامی جوامع مدافع حقوق ملت در برابر بی‌عدالتی است اما اخیرا فارغ از تمام بی‌مهری‌ها، هجمه‌ها و حمله‌های ناجوانمردانه بر پیکره وکالت از جانب حاکمیت، موجی جدید و سراسری در سرکوب وکلای دادگستری توسط نهادهای امنیتی به راه افتاده است و این بار وکلای دادگستری که خود مدافع از حق و عدالت هستند قربانی بی‌عدالتی می‌شوند.

آقای فرهاد محمدی از وکلای باسابقه و خوش نام استان کردستان که همزمان دبیر استانی حزب وحدت ملی شاخه استان کردستان نیز می‌باشند بیش از ۲۰ روز است از سوی ضابطین امنیتی بازداشت گردیده و تا‌کنون خبری از ایشان به خانواده وی واصل نشده است.

ما وکلای دادگستری امضا کننده این بیانیه فارغ از ماهیت موضوع و با تاکید بر فرض برائت و تذکر این نکته که احضار و بازداشت هر شخص بدون دلیل کافی غیرقانونی است، نخست از کانونهای وکلای دادگستری و همچنین مرکز مشاوران حقوقی می‌خواهیم که در برابر بازداشت وکلا سکوت نکرده و همچون تمامی نهادهای صنفی نسبت به ایفاء وظیفه خود در راستای حمایت از وکلای بازداشتی اقدام نمایند.

دوم از مراجع ذیصلاح قضایی که دستور احضار و جلب و بازداشت وکلای دادگستری را صادر می‌نمایند می‌خواهیم که با در نظر گرفتن تمامی تضمینات یک دادرسی منصفانه چه در مرحله تحقیقات مقدماتی و چه در مرحله دادرسی روند بازداشت وکلای دادگستری را متوقف و نسبت به آزادی وکلای در بند اقدام کنند. “

اسامی وکلایی که نامه را امضا کرده‌اند:
۱- صباح راستی

۲- امیر احمدی

۳- کاوه اسدی

۴- وریا ایزدی

۵- فرزاد محمدی

۶- مرضیه زند کریمی

۷- سروه ساعدپناه

۸- سجاد سلطانی

۹- سیران ندیمی

۱۰- صابر مجیدی

۱۱- فرشاد محمدی

۱۲- خسرو ادریسی

۱۳- فرید ابراهیمی

۱۴- آرام محمدی

۱۵- یحیی پشاآبادی

۱۶- فردین آدابی

۱۷- هوشنگ مرادی

۱۸- ادریس مجذوبی

۱۹- احمد نامداری

۲۰- بهزاد آور

۲۱- کورش قادری

۲۲- احسن معین

۲۳- کیانوش فخرالعلمایی

۲۴- پرویز مولودی

۲۵- دنیا رضائی

۲۶- محمدرضا حیدری

۲۷- سید جمال الدین حسامی

۲۸- زانیار آقایی

۲۹- الهام سرفلاح

۳۰-داریوش ابراهیمی

۳۱- فاطمه محمدی

۳۲- احمد سعید شیخی

۳۳- حسین احمدی نیاز

۳۴- ساسان محمدی

۳۵- آرش کمانگر

۳۶- احسن حسن پور

۳۷-محمد رضا غفاری

۳۸-پدرام محمدی

۳۹-امید‌‌ محمدی

۴۰- غلامرضارضایی

۴۱- محمود کرم پور

۴۲- حسین عشقی

۴۳- عرفان شریفی

۴۴- حمید حاتمی زاده

۴۵- ماهی رحمانی

۴۶- بهزاد حکیمی زاده

۴۷- حسن محمدی

۴۸-صابر گلینی

۴۹- شه رمین لاهور پور

۵۰-سید هیمن مجیدی

۵۱- علی ساکنی

۵۲- محمد رئوف ادمن

۵۳- ژیلا زندکریمی

۵۴- حبیب الله مرادی

۵۵- ابراهیم رستمی

۵۶- اقبال سهرابی

۵۷- هانا ذکری

۵۸- سید مهدی ساعدی

۵۹- امید باغانی

لازم بە یاداوری است کە روز چهارشنبە ۱۲ دی ماە ۱۳۹۷ فرهاد محمدی وکیل دادگستری از سوی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در شهر سنە احضار و بلافاصلە بازداشت شدە است. از اتهامات واردە بە این وکیل دادگستری خبری پخش نشدەاست و همچنان محل بازداشت ایشان از سوی اطلاعات نیز مشخص نیست.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com