سازمان حقوق بشر ایران، ۳ بهمن ماه ۱۳۹۷: حکم یک زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در زندان سپیدار (قدس) اهواز اجرا شد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز سه‌شنبه ۲ بهمن ماه، حکم اعدام یک زندانی در زندان سپیدار اهواز به اجرا درآمد. هویت این زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود رحمان جاسمی زرگانی احراز شده است.

رحمان متأهل و دارای دو فرزند بود و سال ۱۳۸۸ به اتهام قتل دستگیر و تا زمان اعدام را در زندان بسر برده بود.

کریم دحیمی، فعال حقوق بشر اهوازی در این خصوص به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «رحمان در طی یک درگیری با پسر عمویش نا خواسته وی را که برادر زنش نیز بود به قتل رساند و بعد از ۹ سال میانجیگری بزرگان منطقه و تلاش آنها به نتیجه نرسید و حکم اجرا شد».

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com