سازمان حقوق بشر ایران، ۲۶ دی ماه ۱۳۹۷: یک زندانی که به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در یکی از شهرهای استان مازندران اعدام شده است.

بنا به گزارش خبرگزاری ایرنا، صبح روز جاری، چهارشنبه ۲۶ دی ماه، حکم اعدام یک زندانی ۲۹ ساله در یکی از شهرهای استان مازندران به اجرا درآمده است. نام این زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود اعلام نشده است.

فرد اعدام شده متهم بود که روز ۳۱ شهریور ماه سال ۱۳۹۱ به همراه فرد دیگری به قصد سرقت از منزل یک روزنامه فروش، مرتکب قتل وی در منطقه موزیرج بابل شده بودند.

فضل الله وکیلی راد، رییس دادگستری بابل در این خصوص گفت: «حکم قاتل ۲۹ ساله بعد از ۶ سال حبس مقرر بود دو هفته پیش به اجرا گذاشته شود که با پیگیری‌های مسئولان مرتبط ، فرصتی دو هفته‌ای برای جلب رضایت اولیای دم گرفته شد که با عدم بخشش از سوی خانواده مقتول ، این حکم صبح امروز اجرا شد».

در این گزارش به محل دقیق اجرای حکم این زندانی اشاره‌ای نشده است، ولی به نظر میرسد که حکم در زندان بابل اجرا شده باشد.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com