سازمان حقوق بشر ایران، ۱۳ دی ماه ۱۳۹۷: یک زندانی به نام مجید خُمامی اصل که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در زندان نوشهر به دار آویخته شد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز چهارشنبه ۱۲ دی ماه، یک زندانی در زندان نوشهر اعدام شد. این زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود مجید خُمامی اصل اهل روستای خُمام در استان گیلان نام داشت.

مجید خُمامی روز سه‌شنبه ۱۱ دی ماه جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده بود.

یک منبع مطلع در خصوص اتهامات مجید خُمامی به سازمان حقوق بشر ایران گفته بود: “قتلی که حدود هشت سال پیش اتفاق افتاده یک قتل ناموسی بوده که مجید مرتکب آن نشده بود،” این منبع همچنین گفت: “خیلی‌ها در این چندسال تلاش کردند تا رضایت بگیرند ولی موفق نشدند”.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

انتقال یک زندانی جهت اعدام در نوشهر

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com