حمله DoS چیست؟

حمله DoS برای قطع دسترسی  یا کاهش شدید سرعت دسترسی کاربران از منابعی مانند وب‌سایت، شبکه، ایمیل و غیره است. DoS مخفف Denial of Service است. این نوع از حمله با هدف قرار دادن وب سرور انجام می‌شود، بطوریکه در یک زمان درخواست‌‌های فراوانی روانه  وب سرور می‌شود. در نتیجه سرور نمی‌تواند پاسخ تمام درخواست‌‌ها را بدهد و یا سرور از دسترس خارج می‌شود و یا سرعت پاسخ دهی به شدت کاهش پیدا می‌کند.

قطع دسترسی برخی تجارت‌ها از اینترنت می‌تواند منجر به کاهش قابل توجه درآمد تجارت یا حتی از بین رفتن آن شود. در حقیقت اینترنت، سوخت بسیاری از تجارت‌هاست. بعضی سازمان‌ها مانند درگاه پرداخت، وب‌سایت‌‌های تجارت الکترونیک برای ادامه تجارت به اینترنت وابسته هستند.

در این مقاله از وب‌سایت کنش‌تک می‌خوانیم که انواع حمله DoS کدامند، چگونه عمل می‌کند و چگونه می‌توانیم در برابر این حمله محافظت کنیم.

ادامه این مقاله را در لینک زیر بخوانید:

انواع حمله DoS 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com