سازمان حقوق بشر ایران، ۱۲ دی ماه ۱۳۹۷: یک زندانی دیگر که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود، روز یکشنبه در زندان مرکزی مشهد اعدام شده است.

بنا به گزارش روزنامه خراسان، صبح روز یک‌شنبه ۹ دی ماه، یک زندانی در محوطه زندان مرکزی مشهد اعدام شده است. هویت این زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود “جواد. س” ۴۰ ساله اعلام شده است.

در این گزارش آمده که جواد ۱۲ فروردین ماه ۱۳۹۳ یکی از بستگان خود را که هویتش “سلیمان. س” ۳۰ ساله اعلام شده، به دلیل اختلافات فامیلی با ضرب گلوله به قتل رسانده بود.

گفتنی است، یک زندانی دیگر با هویت “حسین. چ” در همین روز و همین زندان با اتهام قتل عمد اعدام شده که پیشتر خبرش از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان شده بود.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com