خانواده‌ی دراویش گنابادی محبوس در زندان عادل آباد، که مدت بیش از ۶۴ روز را در اعتصاب غذا به سر می‌برند، مراسم تحویل سال نو را در مقابل این زندان برگزار کردند.

به گزارش مجذوبان نور؛ خانواده‌های دراویش زندانی در زندان عادل آباد در اقدامی هماهنگ با دیگر خانواده‌های زندانیان دراویش در زندان اوین تهران با برگزاری مراسم تحویل سال در برابر زندان عادل آباد شیراز بر همبستگی و نزدیکی با عزیزان خود تاکید کردند.

در تهران نیز خانواده‌های وکلای زندانی دراویش، سفره هفت سین خود را در کنار درب ملاقات زندان اوین پهن کردند.

آقایان صالح مرادی و کسری نوری از فعالین حقوق دراویش هستند که مدت بیش از ۶۴ روز را در اعتصاب غذا به سر می‌برند. اعتصاب غذای آنها در اعتراض به انتقال غیرقانونی وکلای دراویش و مدیران سایت مجذوبان نور به بندهای انفرادی و امنیتی بند ۲۰۹ انجام شده و آنها بارها اعلام کردند که تا زمانی که وکلای دراویش به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگردانده نشوند و پیگری‌های درمانی آنان انجام نشود، از اعتصاب غذای خود دست بر نخواهند داشت.

لازم به ذکر است که مراسم تحویل سال نو در مقابل زندان عادل آباد شیراز در حالی برگزار شد که با برخورد شدید نیروهای امنیتی و حراست زندان با خانواده‌های دراویش روبه‌رو شد، که سفره هفت سین و پوسترهای دراویش زندانی توسط نیروهای امنیتی جمع آوری گردید و در این بین ۷ تن از اعضای خانواده‌‌های دراویش زندانی بازداشت شده که پس از چند ساعت بازجویی آزاد گردیدند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)