پلیس شریعت نیجریه ۱۱ لزبین را به اتهام برنامه ریزی مراسم ازدواج دستگیر کرد. دوشنبه‌ی گذشته یک زوج لزبین و ۹ فرد دیگر در نیجریه دستگیر شدند. کشوری که همجنسگرایی و یا تلاش برای برپایی ازدواج دو همجنس را با ۱۰تا ۱۴ سال زندان مجازات خواهد کرد.

ابا صوفی، مدیر کل حسبه(پلیس مذهبی نیجریه) در همین باره گفته است:«ما نمی‌نوانیم اجازه دهیم چنین اعمال نفرت‌انگیزی در جامعه‌ی ما ریشه بدواند، هم اسلام و هم قوانین نیجریه رابطه همجنس‌ها را محکوم کرده است.»

متهمین که خود را عضو یک کلاب رقص معرفی می‌کنند، اتهامات را رد کرده و می‌گویند جشن بخشی از کلاس رقصشان بوده است.

این نخستین بار نیست که همجنسخواهان نیجری با چنین دست اتهاماتی روبه‌رو می‌شوند. پیشتر نیز حسبه، پنج زن را به همین اتهام در سال ۲۰۰۷ دستگیر کرده بود. همچنین در ژانویه ۲۰۱۵، ۱۲ مرد جوان به اتهام برپایی مراسم ازدواج دو همجنس دستگیر شده بودند. به نظر می‌رسد، پلیس شرعی نیجریه در واقع با چنین اتهاماتی در پی مرعوب کردن جامعه LGBT این کشور است.

لازم به یادآوری است که در سال ۱۳۹۲، اطلاعات سپاه در حمله به یک مهمانی تولد در شهر کرمانشاه مدعی شده بود که ۸ نفر از بازداشت‌شدگان با یکدیگر ازدواج “همجنسگرایانه” کرده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com