بنابر اخبار رسیده از شهرستان سنندج ، روز دوشنبه ٢٨ اسفندماه ١٣٩١ نهادهای امنیتی استان کردستان طی تماس تلفنی اقدام به احضار خانواده‌ی افشین ابراهیمیان ، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی مدنی به اداره‌ی اطلاعات این شهرستان نموده‌اند و به آنان تاکید نموده‌اند با توجه به فرارسیدن سال نو و ایام نوروز حق هیچ گونه خروج از کشور به منظور دیدار فرزندشان را ندارند و تا اطلاع ثانوی ممنوع‌الخروج خواهند بود.
همچنین به آنان تأکید گردیده در صورت مرتکب شدن به همچین عملی با آنان برخورد شدید امنیتی خواهد شد.
در پیرامون همین خبر که از نزدیکان خانواده‌ی این روزنامه‌نگار و فعال سیاسی مدنی به دست رسیده است، از خانواده‌ی ایشان خواسته شده تا نسبت به منفعل ساختن افشین ابراهیمیان در فعالیت‌های خود برعلیه حکومت جمهوری اسلامی در خارج از کشور اقدام نمایند و علاوه بر برخوردهای ناشایست با خانواده‌ی این روزنامه‌نگار ساکن خارج از کشور که به دلیل  اتهام محاربه ناچار به خروج از کشور بنابر شکایات دکتر عبدالجبار کرمی نماینده‌ی مجلس هشتم شورای اسلامی شده است، به گونه‌ای آنان را مسوول فعالیت‌های بیش از پیش افشین ابراهیمیان دانسته و در این زمینه نیز تذکرات شدید امنیتی همراه با برخورد ناشایست و توهین به خانواده‌ی وی از سوی مامورین امنیتی وزارت اطلاعات (ستاد خبری) اعمال گردیده است.
شایان ذکر است که درطول سال ١٣٩١ این سومین بار است که این خانواده به دادگاه انقلاب استان کردستان و نهادهای امنیتی فراخوانده شد‌ه‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com