«هوالجمیل»

هنوز هم به شوق عید
درختهای آس و پاس
برای شاخه هایشان لباس می خرند
اگر چه ناامید
اگر چه سوگوار
هنوز بوته تمشک
یواشکی که نشنود کلاغ
به باغ، حرف‌های عاشقانه می‌زند
اگر چه در حصار
هنوز هم بهار
هنوز هم بهار …

بهار، فصل رویش دوباره و سبزشدن جان انسان‌ها همراه طبیعتی است که زمستان سرد و یخبندان را پشت سر گذاشته است و نوروز، روز تجدید عهد انسان‌ها با خالق هستی برای امیدآفرینی، تلاش بیشتر و روانه شدن به سوی مقصد مطلوبی است که پایان همه دردها و رنج‌های انسان‌ساخته است.

جبهه مشارکت ایران اسلامی، فرارسیدن سال نو و نوروز باستانی را به همه ایرانیان، پارسی‌زبانان و همه سبزاندیشان تبریک می‌گوید و برای ملت ایران سالی پر از امید و روشنائی آرزو می‌کند. سالی که گذشت برای ملت ما پرمشقت بود که ذکر تلخی‌های آن در آستانه سال نو خوشایند نیست. اما سالی که در پیش رو است باید تجلی اراده ملی برای بهبود این شرایط اسفناک باشد. فرصت‌های پیش‌ رو برای ملت ما هر چند زیاد نیستند اما به قدر کافی مهم هستند تا با بهره‌گیری از آن‌ها در سالی که می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد، تقدیری بهتر برای ملت ایران رقم زند.

هر چند ملت ما در طول چندسال گذشته بارها و بارها به شیوه های مختلف ابراز داشته‌اند که خواهان تحول و تغییر هستند اما اراده غالب حاکمیت در برابر این مطالبات ملی سرِ سازش نداشت و هنوز هم نشانه‌های کافی از همراهی با ملت دیده نمی‌شود.

با بروز آشکار عواقب سنگین استراتژی چندسال گذشته که هزینه‌های ملی زیادی در پی داشت و ایران عزیز را از کاروان توسعه و رشد و پیشرفت ده‌ها سال عقب انداخت، بهترین راه برای جبران مافات، بازگشت عقلانیت و خرد و دوراندیشی و ترجیح دادن منافع ملی بر سلیقه‌ها و باورهای شخصی و فرقه‌ای است.

اجماع بی‌نظیر درون و خارج حاکمیت مبنی بر وخیم‌بودن اوضاع اقتصادی، تهدید خارجی، نارضایتی مردم و اشتباه بودن راه گذشته، این امید را زنده می‌کند که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ شاهد تغییر اساسی در نگرش‌ها و رویکردها باشیم که مهم‌ترین آن برگزاری انتخابات آزاد با حضور همه سلیقه‌ها و جناح‌های سیاسی کشور که معتقد و ملتزم به اجرای بدون تنازل قانون اساسی هستند، می‌باشد.

جبهه مشارکت ایران اسلامی، با اسقتبال از تحرک اصلاح‌طلبان و اجماع آن‌ها بر کاندیدای واحد و حداکثری امیدوار است درک صحیح و شناخت درست مسئولان اصلی کشور سبب شود تا انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲، پایانی بر سوءتفاهمات و سوءظن‌هایی باشد که سبب شده است فضای پرنشاط سیاسی به فضای رعب و سرکوب امنیتی- نظامی تبدیل شود.

انتخابات سال ۹۲ می‌تواند نقطه شروعی دیگر برای همدلی و بازگشت خرد جمعی و اراده ملی در عرصه حاکمیت باشد تا در سایه آن با اتحاد همه نیروهای سیاسی و مشارکت اعتمادآفرین آحاد ملت رنج‌های بی‌شمار مردم کاهش یابد و جایگاه ایران عزیز در عرصه بین‌المللی اوج گیرد و تهدیدها به فرصت تبدیل شود.

در طلیعه بهار لازم است یاد عزیزان در حبس و حصر را که هدفی جز سعادت مردم، عزت میهن و اعتلای جمهوری اسلامی نداشته‌اند گرامی داریم.

بر خود لازم می دانیم از تصمیم مسئولان کشور مبنی بر آزادی برخی از این عزیزان تشکر و سپاسگزاری کنیم و امیدواریم این تصمیم خردمندانه شامل همه زندانیان سیاسی و عقیدتی شود و بخصوص رفع حبس خانگی سروران گرامی جناب آقای مهندس موسوی، حجه‌الاسلام والمسلمین کروبی و سرکار خانم دکتر رهنورد را خواستار هستیم. بدیهی است که آزادی چند تن از زندانیان سیاسی در آستانه سال نو شادی‌آفرین و امیدبخش است اما تداوم آن و مهم‌تر از آن بازشدن فضای سیاسی و رفع تنگناهای غیرقانونی امنیتی، نشانه‌های لازم برای اراده حاکمیت به برگزاری انتخابات آزاد و بن‌بست‌شکن تلقی خواهد شد و نویدبخش فضایی پرشور برای برگزاری انتخاباتی آزاد و رقابتی می‌باشد.

به امید فردایی بهتر برای ایران عزیز

جبهه مشارکت ایران اسلامی

۲۹/۱۲/۱۳۹۱

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)