یک نفر اعدام بشه ایران قیامت میشه!

روز چهارشنبه نهم آذر ماه، ۱۵ نفر از معترضین در خیزش انقلابی اخیر در شعبه یک دادگاه انقلاب کرج، به اتهام محاربه و افسادفی‌الارض به بهانه کشته شدن یک بسیجی محاکمه شدند. سه نفر از متهمان، کودک هفده ساله هستند. همه این افراد بویژه سه کودک حاضر در دادگاه، تحت فشار و شکنجه طاقت‌فرسا ناچار به اعتراف علیه خود شده‌اند. همزمان دو برادر ۱۵ و ۱۶ ساله به نام‌های محمد و علی درخشانی در زاهدان به اتهامات واهی و نخ‌نمای مشابه، به محاربه محکوم شده‌‌اند.

حکومت اسلامی با قساوت تاکنون ۶۸ کودک را به ضرب گلوله جنگی و ضربات باتوم و پرتاب از بلندی به قتل رسانده است. صدها کودک را مجروح و ده‌ها کودک را با گلوله ساچمه‌ای نابینا کرده است. صدها دانش‌آموز ربوده شده و در زندان در بدترین شرایط به گروگان گرفته شده‌اند.

جمهوری اسلامی مانند همه رژیم‌های استبدادی در حال سقوط، کمر به خشونت حداکثری بسته است تا به خیال خام خود با ایجاد وحشت مردم را مرعوب کند. قاضی‌های قصاب سال ۶۷ مانند نیری را مقابل مردم گذاشته است. جلادان رسوایی چون صلواتی، مقیسه و انورالحسینی را ناظر پرونده این متهمان کرده است، بلکه با نشان دادن سبعیت آنان، ایجاد ترس و وحشت کند.

خیزش انقلابی مردم، خروش خشم و انزجار مردم جان به لب آمده همهٔ این بساط رعب و وحشت را بر سر جمهوری اسلامی خراب خواهد کرد. شعار رسای مردم علیه این دادگاه به خوبی واضح است: «یک نفر اعدام بشه، ایران قیامت میشه!» جمهوری اسلامی دارد طوفان درو می‌کند.

مردم آزادیخواه، همه نهادهای مدافع حقوق کودکان، تشکل‌های مردمی، معلمان آگاه و مبارز، دانشجویان،‌ هنرمندان، ورزشکاران و همه شما که همراه و همگام مبارزات مردم ایران هستید، برای رهایی این کودکان و کلیه محکومین و بازداشت شدگان به میدان بیایید! این شرارت وحشیانه جمهوری اسلامی باید با قدرت اعتراض ما پاسخ بگیرد و تودهنی سختی بخورد تا مجبور شود همه کودکان و دستگیرشدگان اخیر را بدون قید و شرط آزاد کند.

نهاد کودکان مقدمند با اعلام وضعیت اضطراری، با مراجعه به وجدانهای بیدار و آگاه در سراسر جهان با رسوا و افشای جنایات بیشمار جمهوری اسلامی کودک کش، برای رهایی همه این کودکان تلاش خواهد کرد. ما از همه فعالین می‌خواهیم که خانواده‌های این کودکان و بازداشت شدگان را همراهی کنند و با برگزاری تجمع در مقابل زندانها و ارگانهای حکومتی، با بیانیه‌ها و کارزارهای سراسری حکومت مستاصل اسلامی را وادار به لغو هر حکمی علیه کودکان و بازداشت شدگان و آزادی فوری همه آنها بکنند.

نهاد کودکان مقدمند

۱۰ آذر ۱۴۰۱ – اول دسامبر ۲۰۲۲

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)