💢 هنگامه واحدیان شاهرودی فرزند عباس واحدیان شاهرودی «نویسنده و فعال صنفی معلمان در مشهد که از ۱۹ مهرماه به دلیلی نامعلوم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است» در دومین پیامی صوتی تصویری که در اختیار «انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» برای ارسال به نمایندگان پارلمان اروپا و دفتر گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد، قرار گرفته است، با ارائه گزارش آخرین وضعیت پرونده آقای واحدیان و قانون شکنیهایی مسئولان قوه قضائیه ایران از نمایندگان اتحادیه اروپا و پروفسور جاوید رحمان ، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران درخواست کرد که به او در پیگیری پرونده پدرش کمک کنند.

💢 هنگامه واحدیان در بخشی از این پیام تصویری گفت با صحبتهایی که با آقای سلیمانی نژاد دادستان، انجام شده بود برای پدرم آقای واحدیان قرار وثیقه صادر کردند ولی وقتی من در تاریخ ۶ آذر ۱۳۹۷ با سند وثیقه به دادگاه مراجعه کردم، آقای سلیمانی نژاد گفت که پدرت آزاد نمی شود و شما هم زیاد حرف بزنی دستور می دهم که از اینجا بیرونتان کنند و دیگر هم به شما اجازه ورود به دادگاه را ندهند. متاسفانه ما در اینجا گرفتار اشخاصی هستیم که دائما نظرشان را تغییر می دهند یک روز می گویند سند بیاورید تا پدرتان را آزاد کنیم و روز بعد می گویند پدرت آزاد بشو نیست.

💢 فرزند عباس واحدیان در ادامه با اشاره به اینکه پدرش اتهامات وارده از سوی مقامات امنیتی را قبول نکرده است گفت، در این جا کسی نیست که به داد ما برسد و زورمان هم به این حکومت که پدرمان را اسیر کرده نمی رسد. هر جا که می رویم بیرونمان می کنند به همین دلیل مجددا از آقای جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران و نمایندگان پارلمان اروپا درخواست می کنم که به داد ما برسید و پدر ما را نجات دهید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)