شبکه خبری سی‌ان‌ان با انتشار یک گزارش تحقیقی از «تعرض جنسی و تجاوز» به بعضی از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های اخیر در زندان‌های ایران خبر داد. این گزارش را با استناد به شهادت تعدادی از بازداشت‌شدگان آزاد شده یا منابع بیمارستانی منتشر کرد و تایید کرده که زنان جوان و دختران و پسران نوجوان در زندان‌ها مورد تجاوز قرار گرفته‌اند.

هم چنین اعلام کرد اغلب موارد تجاوز و آزار جنسی مربوط به غرب ایران و مناطق کردنشین از جمله در بازداشتگاه‌های ارومیه است.
در این گزارش به نقل از یکی از قربانیان نوشته شده «بازجو آنها را از بازداشتگاه به اتاق کوچک‌تری منتقل می‌کرد و آنجا به آنها تعرض جنسی می‌شد.»

سیاست تعرض و تجاوز جنسی یکی از سیاستهای سیستماتیک قرون وسطایی رژیم است که از بدو سر کار آمدنش برای تحقیر و شکستن زندانی و گرفتن اعترافات اجباری بکار برده شده و سند نقض آشکار حقوق زندانی بر اساس استانداردهای بین المللی و جنایات رژیم است.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در اقدام برای دفاع از آزادی زندانیان سیاسی با نامه ها و گزارشات متعددی سعی بر اطلاع رسانی و اقدام جهت افشاگری و تامین سلامت جسمی، روانی و جان زندانی کرده است. یکی از موارد آخرین گزارش ارائه شده ما به دولتها و سازمانهای بین المللی ازجمله پارلمان اروپا، سرویس اقدام خارجی اروپا و سازمان ملل ، اشاره به سیاست تعرض و تجاوز جنسی است. در بخشی از این گزارش آمده است؛ ” در زندانهای کردستان، خانواده ها گزارش دادند که چند تن از زندانیان زن از خانواده هایشان خواسته اند که برای آنها قرصهای ضدبارداری بیاورند، زیرا در طول زندان بارها مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند”

ما از تمام مردم شریف، آزادیخواه و انساندوست ، سازمانها ، نهادهای حقوق بشری و احزاب میخواهیم به هر طریق ممکن به اقدامات ما جهت به عقب راندن و جلوگیری از این سیاست به ما کمک کنید.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی
۱ آذر ۱۴۰۱/ ۲۲ نوامبر ۲۰۲۲

آخرین گزارش کمیته مبارزه برای آزای زندانیان سیاسی از شرایط بازداشت شدگان اخیر را اینجا میتوانید بخوانید:

English

https://wp.me/p9yWrK-3dm

Farsi

https://wp.me/p9yWrK-3du

شکنجه روانی کودکان
نامه سرگشاده هشتاد و هفت روانکاو و روانشناس در انگلستان در حمایت از دانش آموزان زندانی در ایران

.

این نامه به دولت بریتانیا، موسسات روانکاوی و همچنین رسانه ها ارسال شده است.

ترجمه نامه سرگشاده هشتاد و هفت روانکاو و روانشناس در انگلستان در حمایت از دانش آموزان زندانی در ایران به:

دولت انگلستان. و موسسات روانکاوی بریتانیا

UKCP، BACP، BPC، BABCP، BPS، مرکز آنا فروید و انجمن EMDR،

در جریان موج های اخیر تظاهرات در سراسر ایران که به دنبال مرگ مهسا امینی یک زن ۲۲ ساله که بدلیل قوانین حجاب جانش را از دست داد، آغاز شد، جمهوری اسلامی در ایران دستگیری هزاران زن و مرد را در سراسر ایران آغاز کرده است.

رژیم همچنین شروع به حمله به مدارس کرده است. آنان دانش آموزان جوان را در مدارس، خیابان ها و حتی خانه هایشان را دستگیر و دانش آموزان جوان را روانه زندان کرده اند. عده ای نیز شکنجه و کشته شده اند. به گفته عفو بین الملل دست کم ۲۳ کودک توسط نیروهای امنیتی در اعتراضات اخیر کشته شده اند.

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرده است که این دانش‌آموزان جوان قبل از آزادی از زندان برای برنامه “ اصلاح” فرستاده می‌شوند و اجازه بازگشت به خانه‌ها و مدارس خود را ندارند. آنچه به عنوان برنامه “اصلاح” نامیده می شود چیزی نیست جز شکنجه روانی در مقیاس وسیع بر روی این دانش آموزان جوان. این شکنجه روانی بسیار آسیب زا است و احتمالاً تاثیرات روانی کوتاه مدت و بلندمدت قابل توجهی خواهد داشت.

پیش زمینه دستگیریها:

تظاهرات در ایران ادامه دارد. تظاهرکنندگان به رهبری زنان ، همچنان جمهوری اسلامی و قوانین زن ستیز، دین سالار، ظالمانه و دیکتاتوری که ۴۳ سال با زندان، شکنجه و اعدام حکومت کرده است را به چالش کشیده اند. ماموران جمهوری اسلامی دارای سوابق ثابت شده ای از بی رحمی و حملات خشونت آمیز به تظاهرکنندگان، از جمله کودکان هستند. دستگیری و فرستادن دانش‌آموزان جوان به برنامه «اصلاح‌»، به عنوان شرط آزادی، بخشی از سرکوب گسترده‌تر خشونت‌آمیز و وحشیانه تظاهرکنندگان در سراسر ایران است.

ما امضا کنندگان زیر:

• از دولت بریتانیا میخواهیم که اقدام فوری انجام دهد و از قدرت خود برای فشار بر دولت در ایران استفاده کند. دولت بریتانیا باید خواستار توقف این برنامه «اصلاح‌» توسط رژیم ایران و آزادی فوری و بدون قید و شرط دانش آموزان بازداشتی شود.

• از UKCP، BACP، BPC، BABCP، BPS و سایر سازمان های مشاوره و روان درمانی میخواهیم که درخواست فوق را حمایت کنند

لیست برای دیدن لیست امضاها لطفا لینک زیر را کلیک کنید:

https://wp.me/p9yWrK-3en

لینک نامه به انگلیسی:

https://wp.me/p9yWrK-3e1

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)