النا رودریگز-فالکون، مهندس مکزیکی همجنسگرا، مسئولیت یک دانشگاه مهندسی جدید در هرفورد انگلستان را به عهده خواهد داشت.

رودریگز-فالکون که پروفسور سابق آموزش و پرورش مهندسی در دانشگاه شفیلد بوده است، اولین زن همجنسگرایی است که در سمت مدیر عامل دانشگاه مهندسی فضای سبز در بریتانیا در طی ۴۰ سال گذشته منصوب شده است.

مدل جدید در فن آوری و مهندسی (NMiTE)، هنوز در موسسه با ساختار فعلی اش اجرایی نشده است اما پس از اجراء، منحصر به فرد خواهد بود.

پنجاه دانشجو پذیرش میشوند:
رودریگز-فالکون وعده داده است که این دانشگاه تنها بر مهندسی متمرکز بوده و آموزش در آن، عاری از کلاس های نظری در علم دقیق دانشگاهی باشد.

NMiTE با ارائه ترم های سه و نیم هفته ایی، دانشجویان را معرض مسائل، مشکلات و پروژه هایی که توسط کسب و کارها به آنها ارجاع میشود قرار خواهند گرفت. در این ترم ها، دانشجویان ضمن کسب مهارت های مهندسی، شخصی و ارتباطی برای برآورده کردن نیازهای مشتریان و فروش محصولات آماده میشوند. این ترم ها دارای امتحانات به عنوان روشی برای ارزیابی نبوده و با ارائه گواهینامه پایان هر ترم،  شواهدی از مهارت های کسب شده را ارائه میکند.

دانشجویان این دوره نهایتا با طی دوره آموزشی دو ساله به جای سه سال، موفق به دریافت مدرک تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد خواهند شد. این دوره ها همچنین، هزینه های تحصیلی کمتری را به علاقمندان تحمیل میکنند: شهریه سالانه ۶،۰۰۰ پوند به جای ۹،۲۵۰ پوند.

مهندسین زن کجا هستند؟
رودریگز-فالکون در سخنانش همچنین به کمبود مهندسان زن اشاره کرده است.

او در مصاحبه ای با The Guardian، گفت: “به نظر می رسد زنان در حال بررسی مشاغل برای انتخاب شغلی که برای آنها به عنوان یک متخصص ارزش قائل است، هستند. مهندسی حرفه ای است که میتواند توانمند ساز باشد. یک مهندس چیزی نیست جز کسی که قادر به حل مشکلات جهان است.

او در سخنانش همچنین ضمن انتقاد از سطح سیستم آموزشی انگلستان، گفت که نوجوانانی که بدون دانش کافی از ریاضیات و فیزیک که نتوانسته اند بالاترین نمرات را در این رشته را کسب کنند، معمولا نمیتوانند به دوره های آموزشی عالیه در رشته مهندسی راه پیدا کنند. او گفت دانشگاه تحت مدیریت او لزوم ارائه نمره های بالا به عنوان پیش نیاز برای پذیرش در این دوره های تحصیلی را از بین می برد.

او گفت: “ما می خواهیم سطح آگاهی دانشجویان از ریاضیات GCSE را بالا ببریم تا از شکل گیری یک نگرش اطمینان حاصل کنیم. هدف ما، کمک به دانشجویان در یادگیری سریع نوع خاصی از ریاضیات که مورد نیاز آنها با ارائه ابزارهای لازم خواهد بود.”

در این سیستم جدید، ابزارک ها دوره های هستند که درک دانش آموزان از ریاضیات و موضوعات مشابه را تقویت میکنند. توجه و تمرکز به ریاضیات در این دوره ها موجب کاهش تمرکز این دوره آموزشی بر نیاز ها و مهارت های دیگر آنها، مانند موسیقی و نقاشی نشده است.

“این میراث من خواهد بود”:
علیرغم نگرش مثبت به دوره های ارائه شده توسط این دانشگاه خوب، منتقدین بر این باورند که این دوره ها بر اساس نیازهای صنعت طراحی شده اند.

رودریگز-فالکون، اما علی رغم انتقاد ها از اجراء و عملی شدن این پروژه ها هیجان زده است.

او همچنین به گاردین گفت: “من می دانم که این نوع آموزش برای همه مناسب نیست. این دوره های علمی تخیلی برای گروه ویژه ایی از مخاطبان طراحی شده اند. من این شغل را قبول کردم که شاهد موفقیت این پروژه باشم. “.

علاوه بر این، وی افزود: “من تصور می کنم موفقیت این دانشگاه و قابلیت آن برای پرورش مهندسان نخبه ممکن است یکصد سال طول بکشد. از آنجایی که من بچه ندارم، این دانشگاه میراث من خواهد بود. ‘

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:

https://www.gaystarnews.com/article/lesbian-mexican-engineer-appointed-ceo-of-upcoming-uk-university/#gs.1InPyQo

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)