سازمان حقوق بشر ایران، ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۷: حکم یک زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در زندان اردکان استان یزد اجرا شد.

بنا به گزارش خبرگزاری هرانا، صبح روز شنبه ۱۲ آبان ماه، حکم اعدام یک زندانی در زندان اردکان استان یزد به اجرا درآمد. هویت این زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود سمیع محترمی، ۴۳ ساله، فرزند داور اعلام شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: “خانواده مقتول حاضر شده بودند در صورت دریافت دیه رضایت بدهند ولی به دلیل ناتوانی آقای محترمی در تامین وجه دیه، روز پنجشنبه ۱۰ آبان‌ماه وی را جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل کردند و صبح روز شنبه ۱۲ آبان‌ماه این حکم اجرا شد”.

سمیع محترمی در سال ۱۳۹۴ به اتهام قتل در زمان سرقت یک خودرو بازداشت و تا پیش از اجرای حکم در زندان اردکان محبوس بود. وی پیش از این نیز به دلیل اتهامات مربوط به مواد مخدر به مدت ۵ سال در این زندان نگهداری شده است.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این گزارش از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com