سازمان حقوق بشر ایران، ۸ آبان ماه ۱۳۹۷: حکم یک زندانی که با اتهام قتل عمد به اعدام (قصاص نفس) محکوم شده بود در زندان مرکزی بندرعباس به اجرا درآمد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز یک‌شنبه ۶ آبان ماه، حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی بندرعباس به اجرا درآمد. هویت این زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود نوری یارخورشیدی، ۳۵ ساله احراز شده است.

این زندانی که اهل روستای بردغون واقع در شهرستان بندرلنگه بوده است، به اتهام قتل از سال ۱۳۹۴ بازداشت و در زندان بسر می‌برد.

یک منبع مطلع در خصوص نوری یارخورشیدی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “فردی به نام س [نام مقتول نزد سازمان حقوق بشر ایران محفوظ است] چند سر حیوان [گوسفند] که متعلق به پدر نوری بوده را به سرقت برده بود و سر همین موضوع بین نوری و مقتول که دوست قدیمی بودند نزاع در می‌گیرد که در این حین س … به قتل می‌رسد.”

گفتنی است، نوری یارخورشیدی، پیش‌تر در زندان بندر لنگه محبوس بوده و اواخر مهر ماه سال جاری جهت اجرای حکم به زندان مرکزی بندرعباس منتقل شده بود.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه های رسمی اعلان نشده است.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com