مواجه با جدایی از شریک زندگی و طلاق بدون در نظر گرفتن علت آن می‌تواند بسیار مرحله‌ی دشواری در زندگی باشد. حتی ممکن است انجام ساده‌ترین کارهای روزانه و حاضر شدن در محل کار درحالی‌که فرد حس می‌کند دنیایش زیرورو شده عملی غیرممکن به نظر برسد!
راهکارهای زیادی برای کمک به افراد وجود دارد تا بتوانند با کمترین فشار روحی و جسمی ممکن از این دوران ناراحتی عبور کنند و وارد فصل جدیدی از زندگی خود شوند در ادامه چند موردِ کاربردی بیان‌شده‌اند:
🔺 از اینکه احساسات متفاوتی مانند ناراحتی، خشم، پشیمانی و حتی ترس را تجربه می‌کنید حس بدی نداشته باشید هر شخصی بنا بر شرایط و روحیه‌ای که دارد نسبت به جدایی احساسات متفاوتی را تجربه می‌کند. اجازه ندهید اطرافیان شما احساساتتان را محکوم کنند و زیر نقاب خیرخواهی و دیالوگ‌هایی مانند ولی تو باید خوشحال باشی که او از زندگی تو بیرون رفته! شما را وادار کنند تا احساسات خود را سرکوب کنید! ناراحت بودن از جدایی، حتی اگر رابطه‌ بسیار ناسالم بوده باشد، طبیعی است.
🔺 اگر حس می‌کنید به‌خوبیِ گذشته بازدهی لازم را در کار یا زندگی شخصی خود ندارید خود را سرزنش نکنید و در عوض به خود استراحت بدهید. برای دوره‌ای کوتاه برنامه‌های خود را سبک کنید اگر می‌توانید چند روزی از کار مرخصی بگیرید تا با خیال راحت‌تر به کارهایی مانند پیدا کردن خانه جدید یا رسیدگی به مسائل مالی و قانونی جدایی و یا حتی دردِدل با یک گوش شنوا و سپری کردن شبی آرام با دوستان بپردازید.
🔺 تلاش نکنید تا تجربه جدایی را به‌تنهایی پشت سر بگذارید. به اشتراک گذاشتن احساسات با دوستان و خانواده می‌تواند ازنظر روحی بسیار کمک کننده باشد تا این دوران را راحت‌تر سپری کنید. منزوی کردن خود تنها باعث افزایش استرس در زندگی‌‌تان می‌شود. حتی اگر لازم می‌دانید می‌توانید به مشاور مراجعه کنید تا شما را برای عبور از این مرحله از زندگی راهنمایی کند.
🔺 با شریک سابق خود وارد بحث و کشمکش نشوید بحث‌هایی که طرفین به دنبال مقصر جلوه دادن یکدیگر یا دامن زدن به تنش موجود هستند تنها باعث فرسودگی روحی و حتی جسمی می‌شوند. اگر گفتگوی شما در حال تبدیل‌شدن به دعوا است، محل را ترک کنید یا تلفن را قطع کنید.

درنهایت به یاد داشته باشید زندگی به حالت عادی خود بازخواهد گشت و شما فرصت‌های زیادی پیش رو خواهید داشت که چه در رابطه‌ای جدید و چه مجرد به شادی و آرامش برسید.

راههای ارتباط با ما:

پیامک در تلگرام

کانال تلگرام

اینستاگرام

فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com