پلیس اندونزی دو مرد همجنسگرا را به اتهام راه اندازی صفحه ایی در فیسبوک با موضوع دگرباشان جنسی را دستگیر کرد.

 روز پنج شنبه، پلیس به یک خانه در باتونون گال واقع در غرب جاوه، که توسط یک مردی که گفته می شود با همکاری همسرش صفحه فیسبوک “گی باندونگ” در حمایت دگرباشان جنسی را ساخته است، حمله کرد. 

به گزارش The Straits Times، این اولین مورد جرم انگاری گفتمان در مورد دگرباشان جنسی در شبکه های اجتماعی در اندونزی است. این صفحه فیس بوک دارای بیش از ۴۰۰۰ عضو فعال در سنین مختلف است.

“هری براتا، آجودان و فرمانده ارشد واحد جنایات ویژه پلیس، گفت:” آنها در این صفحه برای برقراری رابطه جنسی همجنسخواهانه، با یکدیگر آشنا میشدند.”

پلیس در این حمله تعدادی از اقلام شخصی مردان را نیز مصادره کرد.

موارد متعدد احساسات دگرباش ستیز:
در طی هفته های اخیر در غرب جاوه موجی از احساسات ضد دگرباش ستیز ایجاد گرفته است. دو هفته پیش، یک صفحه فیسبوک با موضوع دگرباشان جنسی، موجب بالا گرفتن بحثی جنجالی در شهر گاروت شد. همچنین در غرب جاوه. اعتراض مردم محلی به مدیران مدرسه باعث شد که دانش آموزان دگرباش از مدارس اخراج شوند.

در روز چهارشنبه (۱۷ اکتبر)، دولت ایالتی سیانجور با ارسال دستورالعمل هایی برای مساجد، از آنها خواست که در طی نماز جمعه، به مردم در مورد خطر دگرباشان جنسی و اچ آی وی، هشدار دهند. این دولت ایالتی، با ارجاع به گزارش کمیسیون مبارزه با ایدز، 

مجله Cianjur رجب گزارش کمیته پیشگیری از ایدز (KPA)، ادعا کرده است که تعداد دگرباشان جتنسی در منطقه محلی افزایش یافته است.

سرکوب جامعه دگرباشان جنسی در مالزی:
پرونده باندونگ، اولین پرونده ایی است که پلیس اندونزی علیه فعالیت های دگرباشان جنسی در فضای مجازی آغاز کرده است. این اقدام مقامات اندونزی، یکی دیگر از اقدامات تشدید شده در ماه های اخیر، بر علیه دگرباشان جنسی است.

اگرچه جنسیت همجنسگرایی در مالزی جرم انگاری نمیشود، جامعه دگرباشان جنسی محلی از سال ۲۰۱۶ در جامعه محلی LGBTI اندونزی با سرکوب مواجه شده است. ملت مسلمان، شاهد سیاستمداران و مقامات دولتی بوده است که مردم را به خشم ضد علیه دگرباشان جنسی دعوت کرده اند. این مساله در انتخابات ریاست جمهوری کشور که در ماه آوریل ۲۰۱۹ برگزار می شود، تا حد زیادی افزایش یافته است.

جوکو ویدودو، رئیس جمهور فعلی اندونزی، اخیرا اعلام کرده است که دستیار کارزار انتخاباتی او، پروفسور معروف آمین،  مسلمان با نفوذ و  افراطی خواهد بود. پیشتر معروف گفته است: “دگرباشان جنسی باید به خاطر رفتارهای انحرافی مجازات شوند” و فتواهای متعددی علیه دگرباشان جنسی صادر کرده است.

مطالعه سال ۲۰۱۷ که توسط موسسه ویلیام دپارتمان حقوق تبعیض دانشگاه UCLA انجام شد، نشان داد که تبعیض جنسیتی در اندونزی، تاوانی ۱۲ میلیارد دلاری در سال براقتصاد اندونزی دارد.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com