روز چهارشنبه (۱۷ اکتبر)، یک دولت محلی در اندونزی، با ارسال بیانیه ایی به مساجد منطقه، از آنها خواست تا در نماز روز جمعه در مورد خطرات جامعه دگرباشان جنسی و اچ آی وی موعظه کنند.

جمعیت اکثریت مسلمان اندونزی، اگرچه همجنسگرایی در این کشور غیر قانونی نیست، از سال ۲۰۱۶ شاهد سرکوب خشونت آمیز جامعه ی دگرباشان جنسی بوده است. طبق گزارش CNN Indonesia، دولت سیانجور در غرب جاوه، این درخواست را به دلیل گزارش های کمیسیون ایدز، مبنی بر افزایش جمعیت جامعه دگرباشان جنسی، به مساجد فرستاده است. این یادداشت شامل خطبه هایی با عنوان «خطر دگرباشان جنسی، سادومی و سوء استفاده از زندگی مذهبی ملت و دولت از منظر حقوق اسلامی” میشود.

یک سخنگوی دولت سیانجور به CNN گفت که گزارش کمیته ایدز نشان دهنده وجود ۳،۴۵۲ همجنسگرا در منطقه است. این سخنگوی مطبوعاتی گفت: “البته ما نگران تاثیر منفی دگرباشان جنسی هستیم. مردم منطقه ما نمی خواهند شاهد رشد و پیشرفت جامعه دگرباشان جنسی باشند.” 

طبق گزارش UNAIDS، شیوع HIV در اندونزی، در میان مردانی که با مردان رابطه جنسی برقرار میکنند، حدود ۲۵ درصد است. اما کارشناسان، معتقدند که بدگویی از دگرباشان جنسی اندونزی، مانع دسترسی آنها به خدمات پیشگیری و درمانی و موجب بدتر شدن بحران میشود.

این یادداشت در همان روزی منتشر شده است که که وزیر امور مذهبی اندونزی، لوکمان حکیم سیف الدین، با انتشار ویدیویی در توییتر، دگرباشان جنسی را محکوم کرد. پیش از انتخابات ملی ۲۰۱۹، سیاستمداران بسیاری مشتاقند تا برای به دست آوردن اکثریت آراء اندونزیایی های محافظه کار، بر عدم حمایت از جامعه محلی دگرباشان جنسی این کشور، تاکید کنند.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/southern-india-gears-up-for-first-transgender-film-festival/#gs.ijebekI

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com