سازمان حقوق بشر ایران، ۱۸ مهر ماه ۱۳۹۶: حکم هدایت عبدالله‌پور که به اتهام “بغی” از طریق در اختیار قرار دادن غذا و سرپناه به نیروهای یکی از احزاب کردی به اعدام محکوم شده، در دیوان عالی کشور به تایید رسید و به این ترتیب وی در صف اعدام قرار گرفت.

ابوبکر عبدالله‌پور، پدر هدایت، در گفتگو با سازمان حقوق بشر ایران تایید کرد که حکم اعدام این زندانی سیاسی در دیوان عالی کشور به تایید رسیده است. او در بخشی از صحبت‌های خود گفت: «روز سه شنبه [۱۷ مهر] در مورد پرونده پسرم هدایت به دادگاه انقلاب ارومیه مراجعه کردم، حکم اعدامش در شعبه ۴۷ دیوان عالی کشور روز شنبه تایید شده … ولی معلوم نیست که چه روزی این پرونده به اجرای احکام زندان داده شود.»

ابوبکر هدایت عبدالله‌پور همچنین تصریح کرد: «من امروز وکیل پسرم حسین احمدی‌نیاز را عزل کردم چون دیگر ایران نیست و به زودی کاک عثمان مزین، دکتر زرفشان و مازیار طاطایی این پرونده را برعهده می‌گیرند.»

هدایت عبدلله‌پور، زندانی سیاسی محکوم به اعدام زندان مرکزی ارومیه در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۵ به همراه دست‌کم شش تن دیگر در روستای قره سقل از توابع شهرستان اشنویه بازداشت شد. این هفت بازداشت‌شده متهم بودند که در جریان درگیری سپاه پاسداران با حزب دمکرات کردستان ایران، به اعضای این حزب غذا و مکان استراحت داده‌اند. هدایت تنها کسی از این گروه است که با شکایت سپاه پاسداران و رأی شعبه یکم دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه، به اتهام «بغی» به اعدام محکوم شد. این حکم یک بار از سوی شبعه ۴۷ دیوان‌عالی کشور نقض و برای بررسی مجدد به شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه ارجاع شد. هدایت عبدالله‌پور در این شعبه نیز به اعدام محکوم شد و این حکم در نهایت در شعبه ۴۷ دیوان عالی کشور به تایید رسید و قطعی شد.

بیشتر بخوانید:

 پدر هدایت عبدالله‌پور: «می‌خواهند با اعدام پسرم مردم کردستان را بترسانند، او بی‌گناه است»

بازداشت برادر و فشار بر خانواده هدایت عبدالله‌پور/ گفت‌وگو

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com