به گفته یک سازمان حقوق بشر محلی، دو نفر از دگرباشان جنسی در عراق در دو روز در این هفته کشته شدند. IraQueer در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “به نظر می رسد که هر دو قتل به دلیل حملات همجنسگراستیزانه صورت گرفته است.

حمادی الموتایری روز یکشنبه (۷ اکتبر) در منطقه زعفرانیه بغداد کشته شد. یکی دیگر از قربانیان، که دوست پسرش خواسته است که هویت شان محرمانه باقی بماند، در روز دوشنبه در شهر کرکیک کشته شد.

امیر عاشور، بنیانگذار IraQueer، به خبرگزاری Gay Star News گفت: “احتمال اجرای عدالت برای این دو قتل، بسیار کم است. چنین قتل هایی هر ساله اتفاق می افتند، اما حتی یک نفر تا به امروز، به دلیل ارتکاب چنین جرمی، مجازات نشده است..

وی گفت: “هدف این حملات، جدا سازی هویت دگرباشان جنسی از هویت عراق است. آنها می خواهند ما را به قتل برسانند و تا کنون، هر دو دولت محلی و بین المللی در محافظت از ما شکست خورده اند.”

می خواهم قبل از مرگم مادرم را ببینم:
ویدیوی آپلود شده در YouTube ظاهرا الموتایری را در حالیکه به روی زمین دراز کشده و از ناحیه شکم دچار خونریزی است، را نشان میدهد.

به گزارش رسانه های محلی، او می گوید: “من می خواهم قبل از مرگم مادرم را ببینم.” طبق گفته رسانه های محلی، الموتایری بین ۱۴ تا ۱۷ سال سن داشت.

به گفته IraQueer، مهاجمان در کرکیک قبل از کشتن قربانی، فریاد زدند: “من شهرم را تمیز خواهم کرد”.

قتل ۲۲۰ دگرباش جنسی عراقی در یکسال:
به گزارش IraQueer، بیش از ۲۲۰ دگرباش جنسی در سال ۲۰۱۷ در عراق کشته شدند. علاوه بر این، ۹۶ درصد از دگرباشان جنسی عراقی، در معرض سوء استفاده های جسمی و روحی قرار دارند.

عراق رابطه جنسی همجنسخواهانه را به طور خاص جرم نمی داند و دولت مرکزی، متعهد محافظت از مردم در برابر خشونت بر اساس جنسیت و هویت جنسی شده است. اما فعالان می گویند که این تعهد، کشتار دگرباشان جنسی عراق توسط مردم و شبه نظامیان مذهبی که از سال ۲۰۰۶ شایع بوده است را متوقف نکرده است.

گروه مسلح اسلامی ISIS، که بخش بزرگی از عراق و سوریه را کنترل می کند، برای قتل افرادی که مظنون به همجنسگرایی هستند، مشهور است.

دگرباشان جنسی عراقی از سوی دیگر شبه نظامیان مسلح، مقامات دولتی ، پلیس و خانواده هایشان، مورد خشونت قرار میگیرند.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/two-lgbti-iraqis-were-brutally-killed-this-week/#gs.RQ9lcnE

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com