“گسترش هر چه بیشتر اعتصاب در شاخه های دیگر اقتصاد، همبستگی با کامیونداران اعتصابی، تشکیل کمیته پیگیری آزادی بی قید و شرط رانندگان زحمتکش بازداشتی؛ همچنین پیگیری وضعیت بازداشت شده گان و ترغیب خانواده های آنان به افشای برخوردها و تهدیدات صورت گرفته از سوی امنیتی ها، در زمره فعالیت هایی است که می توان در برابر تهدید به قتل رانندگان اعتصابی صورت داد.”

****

اردوی کار: عصر ایران امروز حرف دادستان قزوین را بازتاب داده که گفته : ۱۷ نفر از متعرضین به کامیون داران در جاده های کشور دستگیر شدند. اگر محاربه آنها محرز شود حکم اعدام در انتظار آنها خواهد بود.

▪️دیروز اژه ای سخنگوی قوه قضایی به صدا و سیما گفته: «کلیه کسانی که در امر مایجتاج مردم یا رساندن مایحتاج مردم به مردم اخلال کنند هیچ اغماضی در موردشان نمی شود.»

▪️این تهدیدات در حالی مطرح می شود که آمار اعتصابیون بازداشتی روز به روز افزایش می یابد. حالا روشن است که دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی در همکاری با قوه قضاییه متناسب با ضرباهنگ اعتصاب کامیونداران، در عین تشدید اقدامات اعتصاب شکنانه به شکار فعالین حرکت رو آورده اند تا از این طریق هم اعتصاب را درهم بشکنند هم با پرونده سازی و ایجاد بانک های اطلاعاتی برای کشنگران این اعتصاب، ظرفیت اقدام در بخش حمل و نقل جاده ای را هر چه بیشتر تضعیف نموده و مانع تشکل مستقل صنفی و سندیکایی زحمتکشان حمل و نقل جاده ای و بین شهری شوند و از این طریق تلاش های ارزنده ای را که برای ایجاد تشکل مستقل این زحمتکشان در جریان است، ختثی نمایند.

▪️تجربه نشان داده است که قوه قضاییه اگر اختلاس گران و دزدان سرگردنه و متجاوزان جنسی نزدیک به بیت رهبر را آزاد می گذارد در عوض کارگر گرسنه را به خاطر طلب مزدش شلاق می زند.

▪️تهدیدات اژه ای، دادستان قزوین، جعفری دادستان تهران و کل دستگاه قضایی و امنیتی و انتظامی علیه کامیونداران را باید جدی گرفت. اینها اگر مقاومتی در برابرشان نباشد هیچ اقدام جنایتکارانه ای از آنها بعید نیست.

▪️گسترش هر چه بیشتر اعتصاب در شاخه های دیگر اقتصاد، همبستگی با کامیونداران اعتصابی، تشکیل کمیته پیگیری آزادی بی قید و شرط رانندگان زحمتکش بازداشتی؛ همچنین پیگیری وضعیت بازداشت شده گان و ترغیب خانواده های آنان به افشای برخوردها و تهدیدات صورت گرفته از سوی امنیتی ها، در زمره فعالیت هایی است که می توان در برابر تهدید به قتل رانندگان اعتصابی صورت داد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com