ماف نیوز: یک کولبر دیگر در اطراف شهرستان نوسود در استان کرمانشاه در پی شلیک نیروهای مرزبانی، جان خود را از دست داد. این نهمین کولبری است که از اول مهر تاکنون در مناطق مرزی قربانی می‌شود‌.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، بعدازظهر چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷، نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی در اطراف نوسود در دهستان سیروان بر روی جمعی از کولبران آتش گشودند که در نتیجه یک کولبر به نام «عظیم احمدی» از اهالی روستای تشار جان خود را از دست داد.

«عظیم احمدی»


تلگرام ماف نیوز
عظیم احمدی در حالی که هیچ کالای قاچاقی همراه نداشته است، بدون هشدار قبلی مورد شلیک قرار گرفته و در دم جان خود را از دست داده است.

با احتساب این مورد، از اول مهر تاکنون ۹ کولبر در مناطق مرزی کشته و یا زخمی شده‌اند که پنج مورد از آنها در پی شلیک نیروهای مرزبانی و بقیه در اثر حوادث طبیعی و یا انفجار مین قربانی شده‌اند.

براساس ماده‌ی ٣ قانون بکارگیری اسلحه از سوی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، نیروهای نظامی تنها در صورتی می‌توانند از اسلحه استفاده کنند که جان آنان در خطر باشد و یا فرد، قصد کشتن نیروهای آنها را داشته باشد.

کولبری، شغل کاذبی است که در نتیجه‌ی فقدان فرصتهای شغلی، مردم مناطق مرزی به آن روی آورده و سالانه شمار زیادی از کولبران در اثر سقوط از کوه، مخاطرات طبیعی و همچنین گشودن آتش از سوی نیروهای مرزبانی، جان خود را از دست می‌دهند.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com