کوکی‌های اینترنت چیستند؟ 

کوکی‌ها یک فایل متنی‌ هستند، شامل اطلاعاتی در باره رفتار آنلاین شما در وب‌سایتی که از آن بازدید کرده‌اید. از طرفی کوکی‌های اینترنت مفید هستند زیرا تجربه اینترنت شما را بهبود می‌بخشند. به خاطر این کوکی‌هاست که بصورت خودکار می‌توانید در وب‌سایتی log in کنید، حتی اگر آن تب یا مرورگر خود را بسته باشید. از طرف دیگر کوکی‌های اینترنت بخشی از صنعت تبلیغات اینترنتی هستند که می‌دانند چه تبلیغاتی توجه شما را جلب می‌کند و آن را برای شما نشان می‌دهند.

کوکی‌ها به خودی خود خطرنام و مضر نیستند. آنها تنها فایلی هستند که توسط وب‌سایتی که بازدید می‌کنید، روی مرورگر شما ذخیره می‌شوند. این فایل‌‌ها بدافزار نیستند. برخی از کوکی‌ها در استفاده از وب‌سایت حتا ضروری هم هستند، و برخی دیگر ممکن است حریم شخصی کاربر را تهدید کنند، به همین دلیل است که بهتر است بدانیم چگونه می‌توانیم تمام کوکی‌ها یا کوکی‌‌های وب‌سایت بخصوصی را پاک کنیم.

ادامه این مطلب را در لینک زیر بخوانید:

چگونه کوکی ها را مدیریت و پاک کنیم؟

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com