دولت شهر توکیو قصد دارد تا قبل از بازی های المپیک سال ۲۰۲۰، تبعیض علیه دگرباشان جنسی را ریشه کن کند.

دولت شهری توکیو، لایحه ایی را در روز ۱۹ سپتامبر معرفی خواهد کرد که شامل اقدامات ضد تبعیض است. این لایحه همچنین شامل اقدامات افزایش آگاهی برای ارتقای درک بهتر دگرباشان جنسی خواهد بود.

یک منبع که خواست ناشناس باقی بماند به Mainchi می گوید: این یک گام بزرگ خواهد بود. ما انتظار داریم که بحث در مجلس، لایحه را موثرتر کند.”

شهر شهر توکیو قصد دارد که این دستورالعمل قانونی را پیش از میزبانی بازی های المپیک و پارا المپیک سال ۲۰۲۰ اجرایی کند.  دولت که از ماه می در این دستورالعمل کار کرده است، از مردم خواسته است تا افکار و نظرات خود را در مورد آن ارائه دهند.

یک فعال جوان حقوق دگرباشان جنسی از اینکه این حکم شامل مقررات ضد تبعیض است، خوشحال است.

سوشی ماتسوکا گفت: ” زمانی که در مورد تلاش ها برای تصویب لایحه در اخبار شنیدم، آنرا را حرکتی خوب دیدم، اما در عین حال، از اینکه نمی توانستم مطمئن باشم که این لایحه شامل ممنوعیت تبعیض است یا نه، احساس راحتی نمیکردم.”

توکیو اقداماتی را برای بهبود زندگی دگرباشان جنسی ساکن این شهر انجام داده است. اتحاد های همجنسگرایان در برخی از مناطق این شهر، از جمله منطقه مشهور شیبویا، به رسمیت شناخته میشوند. در ماه جولای سال جاری، توکیو اعلام کرد که برای دگرباشان جنسی بی خانمان، پناهگاه و مسکن فراهم خواهد کرد.

این شهر همچنین، خانه غرور را در حین برگزاری بازی های المپیک و پارا المپیک سال ۲۰۲۰ در نظر خواهد گرفت. این خانه غرور برای اطمینان از فراهم کردن فضایی برای تبادل نظر ورزشکاران و طرفداران در رابطه با جامعه دگرباشان جنسی در طول این دو رویداد ورزشی برتر جهان طراحی شده است.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/tokyo-wants-to-stamp-out-lgbti-discrimination-by-2020-olympic-games/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)