ماف نیوز: سه نفر از بازداشت‌شدگان مرتبط با فراخوان احزاب کرد مخالف جمهوری اسلامی برای اعتصاب بازاریان در شهرهای سردشت، بوکان و اشنویه با تودیع وثیقه آزاد شدند. این افراد با اتهامات «تحریک بازاریان برای پیوستن به اعتصاب» و «تشویش اذهان عمومی» روبرو بوده و مغازه‌هایشان پلمپ شده‌اند‌.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «ژیار قادری» فرزند خلیل در سردشت، «دیاکو باغبانی» فرزند رسول در بوکان و «سیروان شاهی» فرزند عبدالله در اشنویه پس از تودیع وثیقه آزاد شدند.

«دیاکو باغبانی»

تلگرام ماف نیوز
منابع مطلع نزدیک به این افراد تایید کردند که آنها به صورت موقت با تودیع وثیقه آزاد شده‌اند و قرار است به زودی به اتهام «تشویش اذهان عمومی» مورد محاکمه قرار گیرند. در رابطه با اتهام «تحریک بازاریان برای پیوستن به اعتصاب» هم مغازه‌هایشان پلمپ شده‌اند.

علاوه بر این سه نفر، هم‌اکنون نوزده نفر دیگر در همین رابطه در بازداشت به سر می‌برند و هفده بازداشتی هم به صورت موقت امکان آزادی یافته‌اند.

پس از فراخوان احزاب کرد برای اعتصاب بازاریان در محکومیت اعدام‌های سیاسی و نیز حملات موشکی سپاه پاسداران به مقرها و کمپ‌های این احزاب در اقلیم کردستان عراق، در روانسر «ادریس مرادی»، «عادل مرادی» و «باقر صفری»، در ارومیه «کاوان عمرزاده»، در بوکان «سمکو صدقی»، در سنندج «خبات زندی»، «رشاد زندی»، «ثریا خدری» و «مسلم سعیدپور»، در مریوان «سوران دانشور» و «آرام فتحی»، در اشنویه «سیامند دولتی»، «خدر دولتی»، «موسی آذری»، «یوسف تن‌خواه»، «صالح پاشایی»، «صادق پاشایی» و «خسرو قدرت» و در ربط سردشت «جعفر رسول‌پور» بازداشت شده‌اند.

پیش از این در سنندج «عبدالله گلانی»، «خالد حسینی»، «مظفر صالح‌نیا»، «حسین کاکاوند» و «مختار زارعی»، در سقز «ایوب جوان‌پور»، در مریوان «نوشیروان خوشنظر»، «مسلم بهرامی»، «هژار عثمانی»، «محمد ازکات»، «آرام امانی»، «احمد تبیرە»، «رحیم مناره»، «نوشیروان رضایی»، «احسن پرتوی» و «دلیر روشن» و در اشنویه «رشید ناصرزاده» پس از بازجویی با تودیع وثیقه و یا کفالت آزاد شده بودند.

«عادل مرادی»

«ایوب جوان‌پور»

«ادریس مرادی»

«خبات زندی»

caption id=”attachment_23522″ align=”alignright” width=”300″] «مسلم سعیدپور»[/caption]

«ثریا خدری»

«یوسف تنخواه»

«جعفر رسول‌پور»

«باقر صفری»

«آرام فتحی»

«مسلم بهرامی»

«سوران دانشور»

+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews_admin

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com