گروه های حقوق بشرس در رومانی برای جلوگیری از برگزاری رفراندوم در مورد تعریف ازدواج شکایت قانونی کرده اند. این همه پرسی قرار است که در ماه اکتبر برگزار شود.

به گزارش یورونیوز، این گروه ها بر این باورند که تغییر تعریف ازدواج به عنوان اتحاد میان مردان و زنان می تواند بر جامعه ی دگرباشان جنسی تاثیر منفی داشته باشد. این رفراندوم برای گرفتن تصدیق از مردم در مورد اینکه آیا تعریف فعلی ازدواج، که آن را از نظر جنسیتی “اتحاد میان همسران” (بدون ذکر جنسیت) تعریف می کند، باید به اتحاد بین مرد و زن تغییر کند، طراحی شده است.

باربورا سرنوسکوا، نماینده سازمان عفو ​​بین الملل، یکی از گروه های درگیر در این چالش قانونی گفت: “تصویب این تغییر، گامی به عقب برای رومانی خواهد بود و تأثیر شدیدی بر زندگی خانواده های غیر مبتنی بر ازدواج خواهد داشت.” 

آرپی عاوطیسیان، وکیل ILGA Europe، یکی دیگر از سازمان های غیر دولتی درگیر در این چالش قانونی، گفت: “به جای به رسمیت شناختن اینکه همه باید از حقوق بشری و حمایت برابر از قانون برخوردار باشند، این رفراندوم به همجنسگراستیزی دامن زده و ممکن است منجر به تغییراتی در قانون اساسی شود که حقوق اروپا و بین المللی را نقض می کند.”

رومانی در حال حاضر هیچ روندی برای به رسمیت شناختن قانونی ازدواج همجنسگرایان ندارد. با این وجود، قانون پیشنهادی به شکلی طراحی شده است تا هر گونه پیشنهادات آتی برای قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان، بسیار سخت یا مسدود کند.

رومانی: یک ملت مسیحی
ایده برگزاری این رفراندوم در سال ۲۰۱۶ توسط گروهی از سازمان های غیردولتی محافظه کار، Coalitia pentru Familie (ائتلاف برای خانواده) و پس از ارائه درخواستی  با بیش از سه میلیون امضاء به دولت رومانی، مطرح شده است.

در اوایل این هفته، مجلس سنای رومانی با تعداد زیادی رای موافق به برگزاری این همه پرسی رای داد. این رای، به دنبال حمایت مجلس نمایندگان در اواخر سال گذشته از برگزاری این رفراندم صادر شده است.

سربان نیکولا، سناتور حزب سوسیال دموکرات حاکم، گفت: “ما ملتی مسیحی با قدمتی دو هزار ساله هستیم.”

به گفته ChristianHeadlines.com، بسیاری از کشورهای همسایه رومانی مانند بلغارستان، کرواسی و مجارستان ازدواج را در قانون اساسی به عنوان اتحاد بین مرد و زن تعریف می کنند. در یک نظرسنجی از مرکز تحقیقاتی Pew که در ماه ژوئن منتشر شد،رومانی در فهرست کشورهایی بود که شهروندانش دین را در زندگی خود مهم دانسته اند.

این گزارش گفت: “در بوسنی و هرزگوین، گرجستان و رومانی، که حداقل نیمی از مردم مذهب را در زندگی بسیار مهم میدانند، نفوذ مذهب در امورات کشور، بالاتر از سطح متوسط در ​​منطقه اروپاست.”

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/romanian-rights-groups-challenge-homophobic-marriage-referendum/#gs.DBVAOHA

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)