وزیر آموزش سنگاپور ادعا کرده است که دگرباشان جنسی در این کشور تبعیض را تجربه نمی کنند.

وزیر اونگ ی کونگ گفت: “واقعیت این است که دگرباشان جنسی در سنگاپور زندگی صلح آمیز و عاری از تبعیض در محل کار، مسکن (و) آموزش و پرورش را تجربه میکنند.

وی افزود: “با این حال، مساله دگرباشان جنسی، مسئله ایی در ارتباط با ارزش های اجتماعی است.”

در پاسخ، راشل یئو، مدافع برجسته حقوق دگرباشان جنسی، اظهار داشت که تبعیض علیه دگرباشان جنسی در سنگاپور گسترده بوده و مسائله ایی برای اظهار نظر شخصی وزیر نیست.”

اظهارات اونگ در زمانی منتشر شده است که بحث جدی در مورد این که آیا قانونی که همجنسگرایی مردان را در سنگاپور جرم انگاری میکند، باید حفظ یا لغو شود، در جریان است. بحث پیرامون بند ۳۷۷A در سنگاپور، در پی تصمیم دادگاه عالی هند مبنی بر لغو جرم انگاری همجمسگرایی در هند، داغ شده است. اگرچه این بند از قانون مجازات سنگاپور به ندرت مورد استفاده قرار گرفته است، اما اساسآ همجنسگرایی را جرم میداند.

موانع جدی در برابر زوج های همجنسگرا:
 به گزارش TODAY، اونگ اظهار اخیر را در در کنفرانس امور اقتصادی و تجاری و پاسخ به این سوال که سنگاپور چگونه می تواند ایراد کرده است.

راشل یئو، مدیر اجرایی شبکه بین دانشگاهی دگرباشان جنسی، اظهارات اونگ را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

یئو به GSN گفت: “اگر آقای اونگ واقعا معتقد است که دگرباشان جنسی هیچ گونه تبعیضی را در سنگاپور را تجربه نمی کنند، من نمی دانم که از کدام سیاره آمده است. وقتی بحث مسکن به میان می آید، زوج های همجنسگرا با موانع مهمی برای مالکیت خانه مواجه هستند. بر خلاف زوج های دگرجنسخواه، آنها نمی توانند در سفارش به ساخت آپارتمان ها دسترسی داشته باشند، زیرا اتحادیه های مدنی آنها، تحت قوانین فعلی سنگاپور به رسمیت شناخته نمی شوند.  آقای اونگ باید با آنچه که خدمت کردن در خدمات عمومی به عنوان یک همجنسگرا در بر دارد، آشنا باشد – همجنسگرایی میتواند موجب اخراج از ارتش یا آموزش و پرورش به عنوان یک معلم و یا خیلی مشاغل دیگر شود … […] در بسیاری از محیط های کار، دگرباشان جنسی، جزئیات زندگی شخصی شان را برای ترس از تغییر در رفتار همکاران و سرپرستان و نهایتآ اخراج، پنهان میکنند.”

یئو، در ماه ژوئیه و پس از اینکه دعوت به سخنرانی او در مورد مسائل دگرباشان جنسی در گفتگو جوانان TEDx در یک مدرسه کاتولیک در سنگاپور لغو شد، سرخط خبرها را از آن خود کرد. او گفت که تجربۀ شخصی اش، حاکی از سانسور شدید مسائل دگرباشان جنسی در مدارس و موسسات آموزشی سنگاپور است.

او گفت: “آموزش جنسی سنگاپور، تنها چیزی که آموزش می دهد این است که رابطه جنسی همجنسخواهانه تحت بند ۳۷۷A قانون مجازات، غیر قانونی است. یئو افزود: “دگرباشان جنسی همواره در معرض سخنان ناراحت کننده و از سر نادانی همسالان و مربیان خود هستند. تبعیض علیه دگرباشان جنسی در هر سه محور، یک واقعیت است، نه موضوعی که آقای اونگ بتواند در موردش نظر شخصی اش را اعمال کند.”

یئو همچنین از اهمیت افکار عمومی در مورد لغو و یا حفظ بند ۳۷۷A قانون سخن گفت. او گفت: “بعضی چیزها را ما به جامعه میسپاریم تا در طول زمان در موردشان تصمیم بگیرد.”

دیدگاه او از اظهارات شانمونگام، وزیر امور قانونی و داخلی، که گفت افکار عمومی باید تصمیم بگیرند که آیا اکنون، زمان مناسبی برای لغو بند ۳۷۷A قانون است یا نه، پیروی میکند.

بحث در جریان است:
این ماه بحث های تازه ایی را در مورد بند ۳۷۷A قانون مجازات به خود دیده است.

در حالی که گروه های اجتماعی و حقوق دگرباشان جنسی معتقدند که این قانون قدیمی و ناعادلانه است، عناصر محافظه کار جامعه سنگاپور قاطعانه بر این باورند که این بند از قانون باید نگه داشته شود. تعداد زیادی چهره های شناخته شده، از جمله کارکنان دولت و سفیرهای عالی رتبه سنگاپور در حمایت از لغو بند ۳۷۷A، سخن گفته اند.

در اوایل این هفته، DJ دادخواست برای چالش بند ۳۷۷A و پیروی آن از قانون اساسی را به دادگاه ارائه کرده است. جانسون اونگ، ۴۳ ساله ملقب به DJ Big Kid، در روز دوشنبه (۱۰ سپتامبر) این چالش قانونی را مطرح کرد.

با این بحث، دو تقاضا در سراسر جزیره جمهوری به اشتراک گذاشته شده است؛ یکی از طرفداران لغو بند ۳۷۷A، و دیگری در حمایت از حفظ این قانون. در زمان انتشار این مقاله، درخواست برای حفظ بند ۳۷۷A بیش از دو برابر امضاء در مقایسه با همتای خود که خواستار لغو این قانون است، جمع آوری کرده است.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/no-lgbti-discrimination-in-singapore-says-education-minister/#gs.FpZ8AJ4

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com