سازمان حقوق بشر ایران؛ ۲۲ شهریور ۱۳۹۷: حکم فردی که به اتهام آزار و اذیت و قتل یک نوجوان ۱۳ ساله به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در ملأعام در شهرستان مرودشت به اجرا درآمد.

بنا به گزارش خبرگزاری میزان، صبح روز جاری، پنج‌شنبه ۲۲ شهریور ماه، حکم اعدام یک زندانی در ملأ عام و در مقابل دیدگان مردم مرودشت به اجرا درآمد. این زندانی به اتهام آدم ربایی، ایراد ضرب وجرح با چاقو، آزار و اذیت و قتل یک نوجوان ۱۳ ساله بازداشت و به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود.

در گزارش این خبرگزاری که به قوه قضائیه وابسته است آمده: “این قاتل در عمل مجرمانه خود پس از ربودن نوجوان ۱۳ ساله و انتقال وی به کوه‌های اطراف مرودشت طی ۱۵ روز اقدام به آزار و اذیت روحی و جسمی مقتول کرده و پس از آن به طرز فجیعی با پرتاب نوجوان ۱۳ ساله از کوه اقدام به قتل وی کرده بود”.

گفتنی است، اعدام‌های در ملأ عام که در ایران انجام می‌شوند بارها توسط سازمان ملل مورد انتقاد قرار گرفته است. پیش‌تر هم دبیر کل سازمان ملل و هم گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران در گزارش‌هایشان خواستار منع اجرای حکم اعدام در ملأ عام شده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com