سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۹ شهریور ۱۳۹۷: حکم “کمال احمدنژاد” که به اتهام “همکاری و عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران” و “قتل هاشم زینالی از اعضای سابق سپاه پاسداران” به اعدام محکوم شده بود در زندان میاندوآب اجرا شد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، یک زندانی به نام “کمال احمدنژاد” در زندان میاندوآب اعدام شد. وی به اتهام “همکاری و عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران” و “قتل هاشم زینالی از اعضای سابق سپاه پاسداران” به اعدام محکوم شده بود. تا لحظه تنظیم این خبر مشخص نشده که اعدام وی با حکم قصاص نفس (اعدام) صورت گرفته و یا حکم اعدام بغی در خصوص وی اجرا شده است.

یک منبع مطلع در خصوص کمال احمدنژاد به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “او مدت شش ماه در انفرادی زیر شکنجه بوده تا مجبور شود علیه خودش اعتراف کند.” وی در ادامه گفت: “به کمال حتی اجازه ندادند که پیش از اعدام با خانواده‌اش آخرین دیدار را داشته باشد.”

احمدنژاد در تاریخ ۳ دی ماه ۱۳۹۳ از سوی ماموران اداره اطلاعات شهرستان میاندوآب در این شهر بازداشت شد و در یک پروسه ناعادلانه و غیرشفاف قضایی به اعدام محکوم شد.

مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان در خصوص وی نوشت؛ احمدنژاد به همراه پنج تن دیگر به نامهای «هلمت عبدالهی»، «میلاد عبدی»، «سعید سیاهی»، «سلیمان کری» و «مصطفی طه‌زاده» بازداشت شد. در تاریخ ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ دادگاه احمدنژاد را به اعدام و پنج نفر دیگر را هرکدام به ۱۵ سال زندان محکوم کرد.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

گفتنی است، صبح روز شنبه ۱۷ شهریور ماه نیز سه زندانی سیاسی کرد به نام‌های “رامین حسین‌پناهی، زانیار مرادی و لقمان مرادی” در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)