(اطّلاعیه مورخ ۹۷/۶/۵ وکلای رامین حسین پناهی)
 
در شرايطی كه متاسفانه  كليه راههای ارتباطی موکل رامين حسين پناهي به بيرون از زندان قطع شده است، اخبار واصله به خانواده و وكلاي اين زنداني حكايت از اين دارد كه رامين حسين پناهي كه بصورت ناگهاني و غير قانوني به زندان رجائي شهر كرج منتقل شده است، به دلايل زیر:
 
 
١- محروميت از حقوق قانونی خود از جمله خدمات درماني بيرون از زندان كه به تاييد مقامات بهداری زندان مركزی سنندج رسيده است.
 
٢- قطع غير قانونی ارتباط تلفنی با خانواده و وكلايش و ممانعت از ملاقات.
 
٣- محرومیّت از حقوق مساوی با ساير زندانيان و عدم ارائه خدمات داخل زندان.
 
٤- غير قانونی و غير عادلانه دانستن حكم صادره و ضرورت رسيدگي مجدد به اتهامات انتسابي در چارچوب راهکارهای قانونی.
 
لبان خود را دوخته و دست به اعتصاب غذا زده است و حسب اعلام تا زمان برآورده شدن درخواستهای قانوني اش به اعتصاب غذا خود ادامه خواهد داد. 
 
ضمن اینکه طبق اخبار واصله به خانواده موكل، نامبرده  از شامگاه چهارم شهریورماه توسط ماموران از زندان رجائی شهر خارج کرده و هیچ اطلاعی از وضعیت و شرایط وی برای وکلا و خانواده وجود ندارد. 
 
اينجانبان بعنوان وكلای رامين حسين پناهی با تاكيد چند باره بر غيرقانونی بودن انتقال نامبرده به زندان رجائی شهر، از كليه مقامات قانونی و مسئول درخواست مي‌نمائيم موانع موجود در برخورداری نامبرده از كليه حقوق قانونی 
را برطرف نمايند و تمهیداتی فراهم گردد تا در پرتو رسیدگی عادلانه و قانونی حکم شایسته و عادلانه صادر شود.
 
شرايط موجود بيم اجرای حكم را در روزهای آتی بيش از پيش كرده و اين در حالی ست كه با توجه به در جريان بودن رسيدگی به درخواستهای تقديمي به مراجع صالحه از جمله اعاده دادرسي موضوع مواد ٤٧٧ و ٤٧٤ قانون آئين دادرسي كيفري و درخواست عفو كه تمامی اين موارد ملازمه قطعی و منطقی با توقف اجرای حكم دارد، ضروری است از اجرای حكم خودداری گرديده و فرصت‌های قانونی موجود در اعتراض به حكم و يا برخورداری از عفو مانند هر زنداني و محكوم ديگري براي رامين حسين پناهی نيز فراهم گردد.
 
مازیار طاطائی
حسین احمدی‌نیاز
عثمان مزیّن
دوشنبه ۹۷/۶/۵
 

رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی کُرد محکوم به اعدام در اعتراض به وضعیت خود از عصر روز گذشته یکشنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۷، با دوختن لبانش دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی،  شب گذشته رامین در حین انتقال به انفرادی مجروح و به خارج از زندان منتقل شد. انتقال او به بیمارستان حکایت از شدت جراحات وی داشته  و موجب نگرانی بسیار زیاد خانواده این زندانی سیاسی کُرد شده است.

این زندانی سیاسی کُرد محکوم به اعدام، دلایل اعتصاب غذایش را در نامه‌ی به مسئولان زندان رجایی شهر این گونه بیان کرده است.

درخواست اعاده دادرسی، درخواست تشکیل مجدد دادگاه، تفکیک جرایم بر اساس ماده ۷ آیین نامه تفکیک سازمان زندان ها و بازگردانندش به زندان مرکزی سنندج.

رامین حسین‌پناهی زندانی سیاسی محکوم به اعدامی که شامگاه دوشنبه ۲۲ مرداد، تحت تدابیر شدید امنیتی و بدون اطلاع قبلی به وکلا یا خانواده‌‌اش، جهت اجرای حکم اعدام از زندان مرکزی سنندج به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شده‌بود، از صبح شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷ اجازه تماس تلفنی ندارد و ممنوع الملاقات شده‌است و خطر اجرای حکم اعدام این فعال سیاسی در پی این ممنوعیت افزایش یافته‌است.

رامین حسین‌پناهی به زندان رجایی‌شهر منتقل شد

انتقال رامین حسین‌پناهی به بند مجرمین خطرناک زندان رجایی‌شهر

پرونده رامین حسین پناهی جهت اجرای حکم به اجرای احکام سنندج ارجاع شد

آزار و اذیت افشین و رامین حسین پناهی توسط مسئولان زندان سنندج

‎رامین حسین‌پناهى، فعال سیاسی کُرد، ٢ تیر ۱۳۹۶ بازداشت و پس از ۲۰۰ روز انفرادى و شکنجه های جسمی و روانی، به زندان مرکزى سنندج منتقل شد. این زندانی سیاسی، ٢۵ دی ٩۶ در شعبە یک دادگاه انقلاب شهر سنندج بە اعدام محکوم شد. این حکم، ٢٢ فروردین ۱۳۹۷ در شعبه ٣٩ دیوانعالى کشور در شهر قم مجددا به تایید رسید و جهت اجرای حکم به شعبه ۴ اجرای احکام دادسرای اجرای احکام سنندج ارجاع شد.

‎حکم اعدام رامین حسین‌پناهی، در حالی صادر و ابلاغ شد، که وی تمامی اتهام‌های انتسابی به خود را رد کرد، همچنین وکلای این زندانی سیاسی کُرد نیز این حکم را غیرمنتظره و ناعادلانه می دانستند.

‎در ارتباط تایید حکم این زندانی سیاسی، ۳ تن از کارشناسان سازمان ملل، در تاریخ ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ با انتشار بیانیه‌ای خواستار توقف حکم اعدام وی شدند و نگرانی خود برای بدرفتاری و شکنجه زندانیان در ایران اعلام کردند.

‎در همین رابطه تاکنون بیش از ده هزار تن از شهروندان، فعالان مدنی و سیاسی با امضای طومار و نامه، صدور حکم اعدام رامین حسین‌پناهی را محکوم کرده‌اند. همچنین تاکنون بالغ بر ۶٠ تن از نمایندگان پیشین مجلس، اساتید دانشگاه‌ها، وکلا، طی نامه‌ای به رییس دستگاه قضایی ایران، خواستار توقف حکم اعدام رامین حسین‌پناهی شده‌اند و می توان گفت تمامی نهادهای حقوق بشری با انتشار بیانیه‌ های خواهان لغو فوری حکم اعدام این فعال سیاسی هستند.

‎سازمان عفو بین‌الملل هم با صدور اطلاعیه‌ای خواستار اقدام فوری علیه حکم اعدام رامین حسین‌پناهی، زندانی کرد ایرانی شده است، در بیانیە این سازمان بین المللی آمدە است “مورد رامین حسین پناهی یکی از حوادث ناگوار و نفس گیر عدالت از آغاز تا اکنون بودە است. (رامین ) بعد از شکنجە های فراوان کە آثار آن در هنگام حضور در دادگاە روی بدنش مشخص شد در یک دادگاه نا عادلانە بە اعدام محکوم شد.”

سازمان عفو بین المل مورد دادرسی و دادگاهی رامین حسین پناهی را “خیانت کامل بە پروسە عدالت نامید” و افزوده “رامین حسین پناهی در دوران بازجویی از حق داشتن وکیل و ملاقات با خانوادەش و همچنین از دسترسی بە جزئیات پروندەاش محکوم بودە است.”عفو بین الملل با انتقاد شدید از نیروهای امنیتی برای فشار بر رامین حسین پناهی برای شرکت در اعترافات تلویزیونی میگوید “ما از مقامات ایران میخواهیم (کە با اعدام رامین حسین پناهی) کە نهایت انکار حقوق بشر است فهرست کارهای نقص کنندە حقوق بشری خود را کامل نکنند.”

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)