لئو وارادکار، نخست وزیر ایرلند، در سخنرانی خوش آمدگویی به پاپ به زوج های همجنسگرا اشاره کرد و رسوائی سوء استفاده های کلیسای کاتولیک را محکوم کرد.

وی در این سخنرانی در کاخ دوبلین به پاپ برای برخورد با سوء استفاده از کودکان و پنهان کاری این رسوائی هشدار داد.

سفر پاپ به ایرلند با رویداد جهانی خانواده ها، یک رویداد کاتولیک است، همزمان شده است.

وارادکار در سخنانش گفت: “ما در پارلمان و توسط رفراندوم به اصلاح قوانین رای دادیم – تا درک کنیم که ازدواج ها همیشه موفق نیستند، زنان باید برای خود تصمیم اتخاذ کنند و خانواده ها به شکل های مختلفی از جمله با پدر و مادربزرگ ها، پدر و مادر تنها و یا زوج های همجنسگرا و یا پدر و مادری که از هم طلاق گرفته اند، شکل میگیرند. براساس تاریخ متقابل ما و یادگیری از اشتباهات مشترک مان، می توان فهمید که دین دیگر در مرکز جامعه ما نیست، بلکه در آن هنوز هم دارای جایگاه مهمی است.”

حامیان دگرباشان جنسی امروز با پرچم ها، نشانه ها و چتر های رنگین کمانی از پاپ در دوبلین استقبال کردند.

نخست وزیر آشکارا همجنسگرای ایرلند، همچنین گفت که رسوایی سوء استفاده از خود میراث “درد و رنج” به جای گذاشته است و ” سوء استفاده از کودکان بی گناه، هرگز نباید تحمل شود.”

او گفت: “بیایید مناجاتی را که به ما می گوید” کودکان هدیه ایی از خداوند هستند ” را به یاد بیاوریم. و به یاد آوریم که شکست های کلیسا و دولت و جامعه در مقیاس وسیع تر، میراث تلخی از درد و رنج را برای بسیاری ایجاد کرده است. این تاریخی پر از غم و ننگ است. به مکان خدعه مسیحی، جایی که باید بخشش و رحمت حاکم باشد، اغلب قضاوت، شدت و ظلم، بویژه در مورد زنان و کودکان و افراد به حاشیه رانده وجود داشته است. “

او افزود: “زخم هنوز باز است و کارهای زیادی باید برای اجرای عدالت، حقیقت و بهبودی قربانیان و بازماندگان، انجام شود. پدر مقدس، من از شما می خواهم از دفتر و نفوذ خود استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که این مسائل در ایرلند و در سراسر جهان انجام خواهند شد.”

پاپ از شکایات سوء استفاده از کودکان ابراز تاسف کرد و گفت: ” تنها میتوانم بزرگی رسوایی سوء استفاده از جوانان توسط اعضای کلیسا در ایرلند، که مسئولیت حفاظت و آموزش این جوانان را دارند را تایید کنم – آنها هنوز در قلب من هستند. شکست مقامات کلیسایی – اسقف ها، فرمانده هان مذهبی، کشیشان و دیگران – برای مقابله با این جنایات بیزار کننده کافی است، باعث خشم زیادی شده و همچنان مایه درد و شرم جامعه کاتولیک است. من را در این احساسات سهیم بدانید.”

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende
منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/08/25/irish-prime-minister-leo-varadkar-mentions-lgbt-couples-in-pope-francis-speech/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)