نخستین رژه غرور یهودی-عربی غرور در شهر لود اسرائیل، برگزار شد. به گزارش روزنامه +۹۷۲، بیش از ۱۵۰ نفر در این رویداد که در روز پنج شنبه (۲۶ ژوئیه) در سالن شهرداری لود، در مرکز اسرائیل، که دارای شهروندانی عرب و یهودی است، شرکت کردند.

ناتالی کیرستاین، یکی از مهاجران و فعالان حزب مریت چپ، که به سازماندهی این جشن غرور کمک کرده است، گفت: “کسانی هستند که می گویند که این شهر برای این کار آماده نیست، اما اگر ما جشن غرور را برگزار نکنیم، چطور می خواهیم برای آن آماده باشیم؟ سال گذشته این مساله موجب بحث های زیادی شد، اما امسال، چنین وضعیتی پیش نیامد و توانستیم از شهرداری و پلیس کمک بگیریم.”

او این رویداد را که برگزارکنندگانش امیدوار بودند بیش از ۸۰۰ نفر را به خود جذب کند، “تاریخی” خواند.

این رویداد همچنین، اولین از این نوع است که اعضای عرب کنیسا در آن به سخنرانی پرداخته اند.

Meretz MK Issawi Frej به مخاطبان گفت: “من به شما و دوستی ما افتخار می کنم. شما مثل هر کسی حق دارید در جایی که میخواهید و به شکلی که میخواهید زندگی کنید. ما انسان مدار هستیم، این به معنا که انسان ها بدون در نظر گرفتن جنسیت یا نژاد – با یکدیگر برابرند. من برای به رسمیت شناختن شما اینجا هستم. “

Frej همچنین در مورد قانون جنجال برانگیز در اسرائیل، که زوج های همجنسگرا و مجرد را از امکان بچه دار شدن با استفاده از یک جایگزین محروم میکند و نیز در مورد تظاهرات های چندگانه ایی که در اعتراض به این موضوع در کشور رخ داد، سخن گفت. 

فرج گفت: “قانون ایالت یهود علیه جامعه دگرباشان جنسی تبعیض قائل شده است، زیرا هنگامی که ما در مورد جناح راست افراطی در دولت یهودی صحبت می کنیم، ما درباره یک دولت بدون دگرباشان جنسی حرف میزنیم. ما همه در این وضع هستیم. ما نمی توانیم در برابر تبعیض علیه جامعه دگرباشان جنسی که عضوی از جامعه ما است سکوت کنیم. ما نمی توانیم  در حالی که دیگران را نادیده می گیریم، توقع احترام داشته باشیم. مبارزه برای برابری من بدون مبارزه برای برابری دیگران امکان پذیر نیست. نمیشود هم مورد تعقیب بود و هم تعقیب کرد.شما مثل هر کسی،حق انتخاب محل زندگی و نحوه زندگی کردن دارید. ما بر انسان مداری باور داریم و این به این معناست که انسان ها، صرف نظر از جنسیت یا نژاد – برابرند. من اینجا هستم شما را به رسمیت بشناسم. “

Hen Arieli، مدیر اجرایی سازمان حمایت از دگرباشان جنسی در اسرائیل، Aguda، و آدام زولود، خواننده رپ عرب، که در این شهر زندگی می کنند، نیز در این رویداد به سخنرانی پرداختند.

زولود گفت: “اگر چند سال پیش به من گفتید که لود قرار است که یک رویداد غرور را میزبانی کند، به نظر من غیر منطقی بود. امروز این اتفاق شگفت انگیز افتاده است. لود انجیل را به ارمغان می آورد: یک رویداد یهودی-عربی که می گوید ما همه برای زندگی خود در اینجا مبارزه می کنیم.”

در این رویداد سخنرانان اتیوپی-اسرائیلی و روسی نیز حضور داشتند.

فعالان حقوق دگرباشان جنسی اعتراضات گسترده ایی علیه قانون جایگزینی جدید اسرائیل در شهرهای سراسر کشور، از جمله Beer-Sheva، اورشلیم، تل آویو، هیفا و کاریمیل، انجام داده اند.

در اوایل ماه جاری، فعالان حقوق دگرباشان جنسی با انتشار ویدیویی که خودرویی که در حال زیر گرفتن آنهادر شهر Beer-Sheva، اسرائیل، است، آنرا به عنوان یک عمل “همجنسگراستیز” توصیف کردند.

براساس گزارش اورشلیم پست، معترضان اخیرا در محل اقامت رسمی نتانیاهو در اورشلیم جمع شده و شعارهایی را مبنی بر اینکه او یک همجنسگراستیز است، سر دادند.

در همین حال، در تل آویو، معترضان بزرگراه Ayalon، یکی از بزرگراه های اصلی شهر را مسدود کردند.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:

وب سایت ما:‏
‏‎صفحه خبر وب سایت :
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
سایت پلنت ترنسجندر:

منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/07/28/first-ever-jewish-arab-pride-held-in-israeli-city/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)