زمانی که واشنگتن پست پروژه “نامه های جنگ” را راه اندازی کرد، ویراستاران احتمالا  ارتباط با یک پیشگام لزبین را پیش بینی نمی کردند. این پروژه از صدها نامه بین چهار برادر از ایلینوی – فرانک، سنفورد، رالف و جان اید، که در پشت یک انبار متروکه در آریزونا پیدا شده اند، استفاده کرده است. سه تن از این مردان در ارتش خدمت کرده بودند و چهارمین نفر آنها، در کارخانه صنایع دفاعی در محل زندگی اش کار میکرده است. برخی از این نامه ها توسط دختر عموی جوان آنها، ادیت اید، در زمان آغاز جنگ جهانی دوم و خطاب به آنها نوشته شده است.

بسیاری از تاریخنگاران دگرباشان جنسی اید به دلیل دیگری میشناسند. NLGJA حتی جایزه ای را دربزرگداشت او (که در سال ۲۰۱۶ توسط The به دیان آن اندرسون-مینشال اهداء شد.)، در نظر گرفته است. در سال ۱۹۴۸ اید، به عنوان مدیر RKO Studios، اولین مجله لزبین، Vice Versa را با اسم مستعار لیس بن (کلمه ایی با ترکیب جالبی از لزبین) آغاز کرد. اید، با مهارت دو بار، پنج نسخه کربنی از مجله را تایپ کرده و در لس آنجلس، آنهم عمدتا برای یافتن دوستان جدید، توزیع میکرد.

سردبیران برجسته واشنگتن پست بی کار ننشسته و با این لزبین ارتباط برقرار کردند. آنها توانستند رابطه خانوادگی او را با چهار مرد نویسنده نامه ها تایید کردند.

ویکی ونهوزن، نزدیک ترین عضو  زنده از خانواده اید، به هنگام تماس واشینگتن پست به آنها گفت: “شما خیلی خوب تکلیف خود را انجام داده اید.”

ونهوزن توانست تأیید کند که اید و لیس بن در واقع یک شخص هستند. او همچنین، چندین عکس خانوادگی که قبلا منتشر نشده را با خوانندگان واشینگتن پست به اشتراک گذاشت. اید در سال ۲۰۱۵ و در سن ۹۴ سالگی از دنیا رفت. اینجا در مورد این زن جذاب بیشتر بخوانید.

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:

وب سایت ما:‏
‏‎صفحه خبر وب سایت :
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
سایت پلنت ترنسجندر:

منبع:
https://www.advocate.com/women/2018/7/21/75-year-old-lesbian-discovery

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)