نیویورک تایمز گزارش داد که ممنوعیت خدمت افراد تراجنسی در  ارتش به طور موقت توسط دادگاه های فدرال مسدود شده است، اما متقاضیان هنوز همبرای استخدام به مانع برخورد میکنند.

دادگاه برای اولین بار در ۱ ژانویه موانع بر سر استخدام تراجنسی ها در ارتش را هموار کرد، اما بر اساس تحقیقات تایمز تقریبا تمام تراجنسی هایی که از آن زمان درخواست ملحق شدن به ارتش را کرده اند، هنوز منتظر خبر کارگزینی هستند. برخی از مصاحبه شوندگان تایمز می گویند که در عین نگرنی، این تاخیرها ممکن است به دلیل کاغذبازی و نه خصومت با تراجنسی ها باشد.

گروه نظامی دگرباشان جنسی SPART * A به تایمز گفته است که ۱۴۰ نفر از اعضای آن برای استخدام در ارتش اقدام کرده اند، اما فقط دو نفر از آنها مشغول به خدمت شده اند. سازمان های ذفاع از حقوق دگرباشان جنسی دیگر گفته اند که این تعداد احتمالا انعکاسی از تجربیات افراد تراجنسی متفاضی کار در ارتش در سراسرکشور است. وزارت دفاع از دادن آمار مربوط به استخدام نیروهای تراجنسی سر باز زده است.

بعضی از تراجنسی های مشتاق به خدمت در ارتش، در گرداب رد درخواست استخدام تراجنسی ها و یا انتظار طولانی (ماه ها) آنها که با تقاضاهای متعدد اسناد پزشکی دقیق تر از آنها همراه بوده است، گیر افتاده اند.

نیکلاس بود، یکی از تراجنسی هایی که با تایمز مصاحبه کرده است، در ماه ژانویه با مراجعه به دفتر استخدام نیروی هوایی برای اشتغال در ارتش درخواست داد. او از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار بوده و دو کمربند سیاه را در هنر رزمی به دست آورده است. نیکلاس پیش تر آزمایش توانمندی نظامی را انجام داده و مجموعه سوابق پزشکی مورد نیاز برای نشان دادن اینکه او پایدار و به اندازه کافی برای خدمت سالم است، را آماده کرده بود. بنابراین او انتظار داشت که یک (یا حداکثر دو) ماه پس از درخواست، به آموزش ابتدایی ارتش دعوت شود، اما بعد از شش ماه، او هنوز منتظر تماس است.

شانون مینتر، مدیر اجرایی مرکز ملی حقوق زنان همجنسگرا، به تایمز گفت: “ما شنیده ایم که تراجنسی ها با موانع پیچیده ایی مواجه هستند. ما می خواهیم به ارتش فرصت دهیم که به ما ثابت کند که خصومتی در کار نیست، اما در این لحظه اینکه تعداد اندکی از متقاضیان پذیرفته شده اند، دلیلی برای نگرانی در رابطه با وجود دستور ضمنی بر مقاومت در برابر استخدام تراجنسی ها و طویل کردن طول گزینش شغلی است.  NCLR نماینده چندین عضو تراجنسی فعلی و مشتاق به خدمت در ارتش در یک دعوای حقوقی در رابطه با ممنوعیت خدمت آنها در ارتش است. این دعوای حقوقی یکی از چهار پرونده ثبت شده است. ممنوعیت استخدام تراجنسی ها در ارتش در حین بررسی این پرونده ها لازم الاجرا نیست.

پائولا نیرا، رئیس مرکز بهداشت تراجنسی ها در دانشگاه پزشکی جان هاپکینز، خواستار فرصت دهی به ارتش شد. او در این مصاحبه به تایمز گفت که تاخیرها به احتمال زیاد  به دلیل کم تجربگی کارکنان بخش پزشکی ارتش در رابطه با مسائل تراجنسی هاست.

او گفت: “این ارزیابی ها توسط کسانی انجام میشود که متخصص امور بهداشت تراجنسی ها نیستند و بنابراین آنها نیاز دارند که همه چیز را که در کنار هم قرار داده و به نتیجه برسند. کسانی که مجبور به کار در خارج از حوزه تخصصی شان میشوند، مجبور به محافظه کاری میشوند.”

ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:

وب سایت ما:‏
‏‎صفحه خبر وب سایت :
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‏‎
کانال تلگرام ما:
‏‎همکاران ما:
‏‎‏رسانه همیاری: ‏‎‏
‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
سایت پلنت ترنسجندر:

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)