شصت وكيل دادگستري ايران از ريس جمهور به عنوان ريس شوراي عالي امنيت ملي درخواست فوري توقف اجراي حكم اعدام رامين حسين پناهي كردند
متن نامه ي وكلاي دادگستري ايران بشرح زير است:
باسمه تعالی
 
 
جناب آقاي حسن روحاني
رياست محترم جمهوري
و ریاست شوراي عالي امنيت ملي
 
 
باسلام و احترام
 
با استناد به اصول سوم، هشتم، نهم، نوزدهم، سي و چهارم، سي و هفتم، سي و هشتم، يكصد و سيزدهم و يكصد و بيست و يكم قانون اساسي به استحضار مي‌رساند:
امنيت، سرمايه ارزشمند و مهمي است كه جز با تعامل متقابل بين حاكميت و شهروندان ايجاد نمي شود و سنگ بناي آن هم اعتماد و توجه حاكميت به مطالبات مردم و رفع دغدغه های آنان است.
بدون ترديد وظيفه و مسئوليت حاكميت در توسعه و ارتقاء امنيت در تمامي ابعاد و اشكال آن خصوصاً امنيت رواني مردم بسيار خطير است كه جز با اهتمام به مطالبات آنان نه ايجاد مي شود و نه قابليت توسعه دارد.
يقيناً اطلاع داريد كه به موجب رای قطعی صادره از دادگاه انقلاب اسلامی سنندج يكي از شهروندان جوان استان كردستان بنام رامين حسين پناهي به اتهام بغي محكوم به اعدام گرديده است.
صرف نظر از اينكه اتهام فوق منطبق با مصاديق قانوني و فقهي باشد يا خير ، با عنايت به اينكه كسی كه متهم و محكوم به بغي است حسب كتب و منابع حقوق جزای اسلامی منتقد و معترض به كاركرد حكومت محسوب مي گردد و مدارا، تسامح و تساهل در تقابل با منتقدان و مخالفين وظيفه ذاتي حكومت در راستاي تامين امنيت رواني شهروندان و توسعه مشاركت مردم در سرنوشت است و عمل به اين وظيفه اقتضا دارد از تحميل مجازاتهاي شديد خصوصاً اعدام به شهروندان ِ منتقد و حتي مخالف بطور جدّ پرهيز كند و تحميل چنين مجازاتهائي
راهكار مقابله و برخورد با معضلات و مشكلات نيست.
تاريخ چهل ساله انقلاب اسلامی به‌وضوح نشان داده است كه اعدام يك راه حل براي برون رفت از ناملايمات و معضلات نبوده و تنها موجب ترويج و توسعه شكاف بين شهروندان و حكومت مي شود.
بلاشك چنين احكامي نمي تواند راهكار تامين كننده امنيت باشد. نباید فراموش کرد که استان محروم و کم‌برخوردار كردستان بيشتر نيازمند آرامش و توسعه است و بيكاری، تورم، گراني و تبعيضات تاريخي و لاحق و سابق موجبات بروز چنين حوادث تلخی شده است که اكنون هم التهاب موجود در اين منطقه در باب نگراني از اعدام اين جوان منتقد نيازمند تدبير و اتخاذ راهكار منطقي و عاقلانه است در غير اين صورت اجراي اين حكم موجب پديدار شدن وضعيت ناامني در استان مي شود.
اعدام رامين حسين پناهي هيچ دستاوردی جز ترويج بدبينی، ناامني و عقب ماندگی بيشتر استان و شکاف بین مردم و حکومت به همراه نخواهد داشت و موجب تامين منافع كساني مي شود كه از ناامنی استان سود مي برند.
و از باب پاسداری از قانون اساسی و اصل ۱۱۳ و تاکید بر میثاق رییس جمهور با ملت و یاداوری محرومیت های منطقه واینکه صرفا با سیاست کیفری خشن و سالب حیات نمیتوان امنیت و ارامش منطقه را حفظ کرد و نيازمند یک نگاه انسانی و هدفمند و حساب شده با توجه به تمامیت ارضی و وحدت و انسجام ایران و اقوام و مذاهب هستیم
لذا ما جمعي از وكلاي دادگستري ايران از حضرتعالي با استناد به اصول فوق الذكر تقاضاي عاجل مبنی بر صدور دستور توقف اجراي حكم اين اعدام در قامت رياست شوراي عالي امنيت ملي ايران را دارد و فراهم نمودن موجبات پذيرش عفو و بخشودگي اين جوان و لغو مجازات اعدام مذكور را داريم.
بی‌شک اين موضوع نيازمند تدبير، عقلانيت و بردباری حکومت‌ است و بالطبع باعث وحدت و همدلي بيشتر مردم استان و تقويت امنيت خواهد شد.و با عنايت به احتمال اجراي حكم تقاضاي توقف فوري اجراي حكم را داريم.
 
 
١- مازيار طاطايي
٢- عثمان مزيّن
٣- حسين احمدي نياز
٤- دكتر يوسف مولايي
٥- دكتر نعمت احمدي
٦- دكتر محمود عليزاده طباطبايي
٧- محمد علي جداري فروغي
٨-محمد نجفي
٩-مسعود شمس نژاد
١٠-مصلح قرباني
١١-عبدالله جهان بين
١٢- علي ساكني
١٣-جميل اكبري
١٤-بهزاد حكيمي زاده
١٥-سيروس پاي فشرده
١٦-صالح نقره كار
١٧-آرش کمانگر
۱٨ـ محمدفواد متوسل
١٩-هاله كيايي
٢٠-فرزاد بني بشر
٢١- امير سجادي
٢٢-محمود كرم پور
٢٣-پدرام انصاري
٢٤-امير سالار داوودي
٢٥-اسفنديار آبنوس
٢٦- علي افروز
٢٧-كيوان عزيزي
٢٨- محمد نبي سليمان نژاد
٢٩-ابراهيم عزيزي
٣٠-ميثم عزيز خانيان
٣١-حبيب الله تورنگ
٣٢-فرهاد مجيد آبادي
٣٣-قهرمان كريمي
٣٤- بهروز نعلبندي
٣٥-حسين كاردان
٣٦-ابراهيم رستمي
٣٧-رضا رضانيا
٣٩-مسعود حاجياني
٤٠-طناز كلاهچيان
٤١-رويا تاراسي
٤٢-شهلا اروجي
٤٣-شهرام فتحي نژاد
٤٤-محمود اورعي
٤٥-خرمه باربد
٤٦-آسيه آريانفر
٤٧-اسماعيل رحيمي
٤٨-مصطفي ترك همداني
٤٩-زينب عباس زاده
٥٠- امير ريسيان
٥١- آزيتا پولادوند
٥٢- قادر رستار
٥٣-كيارش هوشمند
٥٤- شهين اسماعيلي
٥٥-حسن پايدار
٥٦-مزدك اعتماد زاده
٥٧-حسين تاج
٥٨- علي اميري ماربيني
٥٩- بهزاد بهزادي
٦٠-حیدر خدامرادی

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)