همان طور که انتظار می رفت، محمد ثلاث را اعدام کردند، این احتمال وجود داشت که در پناه تب فوتبال طناب ها را آماده کنند، که کردند و روز جاری دو اعدام صورت گرفت، که یکی از آنها آقای ثلاث بود.
از دیگر سو رامین حسین پناهی در صف اعدام قرار دارد، اعاده دادرسی رامین و آقای ثلاث تقریبا همزمان تقدیم دیوان( شعبه های ۳۸ و ۳۹) شد و تقریبا همزمان هم رد شد.
به هردو زندانی گفته بودند که بعد از ماه رمضان اعدام آنها اجرا می شود، که تا اینجای کار حکم اعدام آقای ثلاث متاسفانه اجرا شد، و اینکه ما خبرهای داریم که مسئولان امنیتی استان قبلا به خود رامین گفته بودند، که اجرای حکم اعدامت قبل از سالگرد بازداشتت خواهد بود و شک نکن که تورا پای چوبه دار می بریم. ( تنها پنج روز مانده به سالگرد بازداشت رامین)
هرچند اعدام رامین بنا به شرایط کوردستان و حمایت های که از وی شده، آسان نخواهد بود و به قول یکی از فعالان مدنی در سنندج، دولت بعد از اعدام رامین هزینه بالای را خواهد داد، ولی متاسفانه پرونده رامین توسط نهادهای امنیتی و جناح تندرو حاکمیت هدایت می شود و تاکنون روند پروند نشانگر آن است که حکومت قصد عقب نشینی ندارد و می خواهد با ادامه اعدام های سیاسی از مردم زهر چشم بگیرد.
در پایان ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده آقای ثلاث، برای بازماندگان و بخصوص دختر و پسر آقای ثلاث آرزوی صبر و آرامش را دارم و خود را در غم و اندوه آنها شریک می دانم.
همچنین ضمن فراخوان مجدد برای نجات رامین حسین پناهی، از کلیه نهادهای حقوق بشری و انسانهای آزادیخواه می خواهم که با مداخله جدی ، موثر و فوری از وقوع یک فاجعه دیگر جلوگیری کنند.در این شرایط ما فریاد مظلومیت و دادخواهی خود را به گوش تمامی انسان های آزاده می‌رسانیم، چرا که بر این باوریم شما آزادیخواهان می‌توانید صدای کسانی را که از بیداد به تنگ آمده به گوش نهادهای بین‌المللی برسانید.
امجد حسین پناهی

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)