توفان توییتری دانشجویان در دفاع از #محمدحبیبى و معلمان زندانی

⭕جمعه، ساعت ۲۲
📣هشتگ
#دانشجوبامعلم

🔔امشب با دانشجویان برای حمایت از معلمان دربند همراه می شویم.


بیانیه جمعی از دانشجویان ایران در حمایت از #محمد_حبیبی و معلمان زندانی

محمد حبیبی، از فعالان صنفی معلمان و عضو هیئت مدیرۀ کانون صنفی معلمان استان تهران که به تازگی با وثیقه آزاد شده بود، روز ۲۰ اردیبهشت در تجمع قانونی و مسالمت‌آمیز شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، همچون دیگر معلمان عدالت‌خواه و حق‌طلب، شرکت کرد که متأسفانه با وارد آوردن ضربات مشت و لگد بر سر، صورت و پهلوی وی، توسط نیروهای لباس شخصی دستگیر و به سلول‌های انفرادی سپاه منتقل شد. خواسته‌های قانونی و حدأقلی آموزش باکیفیت و رایگان و دستمزد عادلانه و متناسب با شأن معلمان که مطالبات اصلی این تجمع بود، خواست و مطالبۀ دانشجویان و آحاد مردم است. چنان که در طول سالیان گذشته بارها و بارها فعالان صنفی دانشجویی نسبت به وضعیت نگران‌کنندۀ آموزش عمومی و عالی، عواقب ناگوار پولی‌سازی و خصوصی‌سازی آموزش و تضعیف روزافرون نیروهای کار در اصناف و اقشار مختلف هشدار داده‌اند.

محمد حبیبی به عنوان یکی از هزاران معلمی که چنین مطالبات منطقی و قانونی‌ای داشتند هنوز در زندان است، در حالی که پنج روز پس از بازداشتش، با وجود صدور وثیقه و ارائۀ آن توسط خانواده، به صورت غیرقانونی به زندان تهران بزرگ منتقل گردید و پرونده‌اش برای رسیدگی به شعبۀ ۲۶ دادگاه انقلاب، نزد قاضی احمدزاده ارسال شد و متأسفانه با اعمال نفوذ ضابط قضایی، قاضی پرونده با فک وثیقۀ محمد حبیبی، بازداشت موقت وی را تمدید نموده است. این در حالی است که زندان تهران بزرگ نه‌تنها برای نگهداری فعالان صنفی و سیاسی مناسب نیست بلکه برای زندانیان عادی نیز به فینال زندان‌های ایران معروف شده است و در آن بهداشت معنایی ندارد و خرید و فروش مواد مخدر آزاد است و زندانبانان و وکیل بندها حرمت و کرامت انسانی زندانیان را پایمال می‌کنند.

ضرب و شتم محمد حبیبى، نگهداری او در سلول انفرادی، انتقال به زندان تهران بزرگ، عدم قبول وثیقه بعد از صدور قرار وثیقه و اعمال نفوذ و دخالت ضابط در روند رسیدگی، ممانعت از انتقال به بیمارستان با وجود آسیب‌دیدگى‌هاى بسیار که سلامت وی را به مخاطره مى‌اندازد و… از جمله موارد تخلف آشکار و نقض حقوق یک بازداشتى است که تاکنون در مورد محمد حبیبی اتفاق افتاده است.

دانشجویان امضاءکنندۀ این بیانیه ضمن محکوم ساختن این دست برخوردها با آقای حبیبی و دیگر فعالان معلمی که با پرونده‌سازی‌های واهی در بازداشت و زندان به سر می‌برند، اعلام می‌کنند که همراه و حامی پیوستۀ معلمانی خواهند بود که دیروز درس انسانیت را به ما آموختند و امروز درس ایستادگی را. ما خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط محمد حبیبی و تمام فعالان صنفی معلمی هستیم که بدون ارتکاب هیچ جرمی، ناعادلانه در بازداشت و زندان به سر می‌برند.

جمعی از دانشجویان ایران

#دانشجوبامعلم

📣 دانشجوی گرامی! شما هم می توانید در فرم نگار زیر نام خود را بنویسید

http://tiny.cc/studentwithteacher

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)