سازمان حقوق بشر ایران، (۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷): یک زندانی که با اتهام قتل عمد به اعدام (قصاص نفس) محکوم شده بود در زندان اسلام‌آباد غرب اعدام شد.

بنا به گزارش خبرگزاری هرانا، صبح روز دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، یک زندانی که با اتهام قتل عمد به اعدام (قصاص نفس) محکوم شده بود در محوطه زندان اسلام آباد غرب اعدام شد. هویت این زندانی اعظم خزایی اعلام شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «اعظم خزایی به ضرب گلوله همسرش را به قتل رسانده بود. دلیل این اقدامش هم انتقام جویی از همسرش بود چون فامیل‌های همسرش پس از دوبار زندان رفتن اعظم، مجبورش کردند که طلاق بگیرد و با شخص دیگری ازدواج کند.»

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این گزارش از سوی رسانه‌های داخلی اعلان نشده است.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com