سازمان حقوق بشر ایران (پنجم اردیبهشت ۱۳۹۷): از بین دوازده زندانی که در زندان رجایی شهر کرج جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بودند حکم دستکم سه تن به اجرا درآمد. ایمان حسینی‌مقدم همچنان در سلول انفرادی است.

بنا بر گزارش منابع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه، حکم دستکم سه زندانی در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد. اسامی زندانیان اعدام شده تا لحظه تنظیم این خبر مشخص نشده است.

این زندانیان طی روزهای یکشنبه و دوشنبه، دوم و سوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، در یک گروه ۱۲ نفری جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بودند.

در میان این افراد، یک زندانی افغانستانی به نام امیر خلیلی، از زندان قزل‌حصار و یک زندانی به نام امیر احمدی از زندان خورین ورامین حضور داشتند.

ایمان حسینی‌مقدم که با اتهام افساد فی‌الارض به دلیل تجاوز جنسی محکوم به اعدام شده و این اتهام را رد می‌کند، یکی از زندانیانی بود که جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود. وی که به اعدام در ملأ عام در خیابان‌های تهران محکوم شده، همچنان در سلول انفرادی نگهداری می‌شود. این احتمال وجود دارد که مسئولان قصد اعدام وی در ملأ عام را داشته باشند.

در این گروه دوازده نفره به استثنای ایمان حسینی‌مقدم، سایر زندانیان با اتهام قتل عمد به اعدام (قصاص نفس) محکوم شده بودند.

یک منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «صبح روز جاری مسئولان از ایمان خواستند که توبه نامه بنویسد. وی نیز این درخواست را رد کرده و گفته است گناهی مرتکب نشده که نیاز به نوشتن توبه نامه داشته باشد.»

احمد ثابت احمدی، امراله اژدر و جواد سهرابی نام سه تن از زندانیانی هستند که جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بودند اما با اخذ مهلت از شاکیان پرونده، روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت ماه به بندهای خود بازگشتند.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران، در هفته گذشته دست‌کم ۱۸ نفر در زندان‌های مختلف ایران اعدام شده‌اند. پیش‌تر سازمان حقوق بشر ایران نسبت به آغاز موج جدید اعدام‌ها برای ایجاد وحشت در جامعه برای مقابله با نافرمانی مدنی، هشدار داده بود.

این گزارش تکمیل خواهد شد

در خصوص پرونده ایمان حسینی‌مقدم ملقب به پستچی قلابی بیشتر بخوانید

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)