مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) در یک بررسی به این نتیجه رسید که افراد لزبین، گی، دوجنس‌گرا نسبت به دگرجنس‌گرایان خشونت جنسی بالاتری را تجربه می‌کنند.

ائتلاف ملی پروژه‌های ضد خشونت (NCAVP) تخمین می‌زنند که تقریباً از هر ده عضو جامعه LGBTQIA، یک نفر بازمانده خشونت توسط شریک زندگی خود می‌باشد و خشونت جنسی را از جانب آن فرد تجربه کرده است. همچنین مطالعات نشان می‌دهد که حدود نیمی از افراد ترنسجندر و زنان دوجنس‌گرا در جایی از زندگی خود، خشونت جنسی را تجربه خواهند کرد.

به‌عنوان یک جامعه، ما اعضای گروه LGBTQIA با نرخ‌ بالاتری از فقر، مورد ننگ واقع شدن و حاشیه‌سازی مواجه هستیم که ما را در معرض خطر بیشتری برای مورد تجاوز جنسی واقع شدن، قرار می‌دهد. ما همچنین با نرخ بالاتری از خشونت، با انگیزه‌های ناشی از تنفر روبرو هستیم که اغلب، این خشونت می‌تواند به‌صورت تجاوز جنسی خود را نشان دهد.

علاوه بر این، نحوه‌ای که جامعه اکثریت روابط عاشقانه و احساسی اعضای LGBTQIA را خوار و ننگ می‌شمارد و یا آن‌ها را به‌شدت افرادی سکس محور معرفی می‌کند می‌تواند منجر به بروز خشونت در شریک زندگی شود که ناشی از همجنس‌گرا ستیزی درونی فرد و احساس شرمی که دارد، می‌باشد.

با این حال، ما اعضای جامعه LGBTQIA به‌ندرت در مورد اینکه چگونه خشونت‌ جنسی بر ما تأثیر می‌گذارد صحبت می‌کنیم یا به‌ندرت در مورد نیازهای منحصر به فرد جامعه‌مان در مورد جلوگیری از تجاوز جنسی و حمایت و مراقبت از بازماندگان خشونت جنسی، صحبت می‌کنیم.

برای اعضای جامعه LGBTQIA نجات‌یافته از خشونت جنسی، هویت آن‌ها و تبعیض‌هایی که پیرامون این هویت با آن مواج می‌شوند، اغلب سبب می‌شود تا برای دریافت کمک از نهادهایی مانند پلیس، اورژانس اجتماعی، بیمارستان، خانه‌های امن تردید کنند. به‌خصوص در کشورهایی مانند ایران که روابط هم‌جنس‌خواهانه و بسیاری از هویت‌های ترنسجندر جرم محسوب می‌شود و ترس از بازداشت و دریافت مجازات سنگین و حتی اعدام، مانع از آن می‌شود که قربانیان برای دریافت کمک اقدام کنند و در عین حال نهادهایی مانند پلیس و اورژانس اجتماعی و بیمارستان‌ها هیچ آموزش رسمی در رابطه با نحوه برخورد درست با اعضای جامعه LGBTQIA ندیده‌اند؛ زیرا دولت حاکم، هویت این افراد را به رسمیت نمی‌شناسد چه برسد به اینکه در جهت ارائه خدمات به آن‌ها، نیروهای خود را آموزش دهد.

حتی در کشوری مانند آمریکا نیز که جنبش‌های حقوقی و مدنی اعضای جامعه LGBTQIA پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است ۸۵ درصد فعالینی که با قربانیان خشونت جنسی کار کرده بودند در بررسی “ائتلاف ملی پروژه‌های ضد خشونت” گزارش دادند که با قربانیانی مواجه شده‌اند که به دلیل گرایش جنسیتی و یا هویت جنسیتی‌شان از ارائه خدمات به آن‌ها خودداری شده بود.

برای مطالعه بیشتر و دسترسی به گزارش‌ سازمان CDC و دیگر بررسی‌های انجام شده در این زمینه به مقاله اصلی رجوع کنید:

https://www.hrc.org/resources/sexual-assault-and-the-lgbt-community
#مرکز_مشاوره_رنگین_کمانی را در دیگر شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

پیامک در تلگرام

کانال تلگرام

اینستاگرام

فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)