دیدار فینال رقابت‌های جام‌جهانی کشتی آزاد در شرایطی عصر جمعه در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد که ملی‌پوشان ایران موفق شدند با اقتدار برابر روسیه به پیروزی برسند و قهرمان جام جهانی شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این دیدار که ملی‌پوشان ایران و روسیه به مصاف هم رفتند، بیش از ۱۵ هزار تماشاگر با حضور در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی به تشویق ملی‌پوشان ایران پرداختند. تیم ملی کشتی آزاد ایران دو رقابت اول را با پیروزی پشت سرگذاشت و حسن رحیمی و مسعود اسماعیل پور با اقتدار حریفانشان را شکست دادند اما در مبارزه سوم مهدی تقوی برابر گوگایف تن به شکست داد.

در کشتی چهارم صادق گودرزی در شرایطی که از نظر بدنی خسته بود و کارش به وقت سوم کشیده بود در نهایت موفق شد حریفش را شکست دهد و کار را برای ایران راحت‌تر کند تا کشتی احسان لشگری سرنوشت ساز شود. لشگری هم در دو تایم موفق شد به پیروزی برسد و قهرمانی ایران را قطعی کند. در ادامه حامد تاتاری و کمیل قاسمی هم برابر حریفانشان به پیروزی رسیدند تا ایران با نتیجه ۶ بر یک قهرمان شود. نتایج این رقابت به شرح زیر است:

* وزن ۵۵ کیلوگرم:
– حسن رحیمی(ایران) – نریمان اسرافیلوف(روسیه) برنده: رحیمی (یک بر صفر – ۴ بر صفر)

* وزن ۶۰ کیلوگرم:
– مسعود اسماعیل پور(ایران) – الکساندر بوگوموف(روسیه) برنده: اسماعیل پور (یک* بر یک – ۲ بر یک)

* وزن ۶۶ کیلوگرم:
– مهدی تقوی(ایران) با گوگایف(روسیه) برنده: گوگایف (صفر بر یک – یک بر ۳)

* وزن ۷۴ کیلوگرم:
– صادق گودرزی(ایران) – کابر هوژبتی(روسیه) برنده: گودرزی (۳ بر ۲ – صفر بر یک – ۴ بر ۳)

* وزن ۸۴ کیلوگرم:
– احسان لشگری(ایران) با ماگومد ابراگیموف(روسیه) برنده: لشگری( یک بر صفر – یک بر صفر)

* وزن ۹۶ کیلوگرم:
– حامد تاتاری(ایران) – یوری بیلونوفسکی(روسیه) برنده: تاتاری (۳ بر صفر – ۲ بر صفر)

* وزن ۱۲۰ کیلوگرم:
– کمیل قاسمی(ایران) – فیلیکس تساریکایف(ایران) برنده: قاسمی (یک بر صفر – ۳ بر صفر)

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com