خبرگزاری فرانسه از عفرین گزارش داد که عناصر شبه نظامی ارتش آزاد سوریه پس از ورود به این شهر، مغازه ها و خانه ها را غارت کردند.
به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا به نقل از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه، شبه نظامیان مورد حمایت ترکیه پس از کنترل بر این شهر وارد مغازه ها، رستوران ها و خانه ها شدند و مواد غذایی، وسائل الکترونیک، پتو و سایر کالاها را با خود بردند.
این شبه نظامیان این وسائل را بار خودروها و کامیون ها کرده و از شهر خارج شدند.
حمله ترکیه و شبه نظامیان ارتش آزاد سوریه از ۲۰ ژانویه (سی ام دی) حمله هوایی و زمینی علیه «واحدهای مدافع خلق/ی.پ.گ» را آغاز کردند. بسیاری از ساکنان این شهر ٣۵۰ هزار نفری، عفرین را ترک کرده اند.
گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه که در انگلیس قرار دارد، اعلام کرد که شبه نظامیان متحد ترکیه «غارت اموال شخصی، مراکز سیاسی و نظامی و مغازه ها را آغاز کرده اند.»
یک شهروند عفرینی به خبرگزاری فرانسه گفت که وی شبه نظامیان مورد حمایت آنکارا را مشاهده کرده است که مغازه ها را غارت کرده و برخی دیگر از آنها نیز خودروهای پارک شده را دزدیدند.
به گفته یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه، بعضی دیگر از این شبه نظامیان مغازه را به آتش کشیدند.
دولت سوریه نیز با اشغالگری خواندن اقدام دولت ترکیه در انجام عملیات نظامی در منطقه عفرین و سایر مناطق شمال سوریه، خواستار خروج نیروهای ارتش این کشور از خاک خود شده است.

نقض حاکمیت ملی سوریه و نیز حضور نظامی در خاک سوریه بارها توسط مجامع جهانی و دولت های بی طرف محکوم شده و حتی مخالفت هایی را در داخل ترکیه به دنبال داشته به طوری که تاکنون بیش از یک هزار نفر از مخالفان این عملیات توسط دولت ترکیه بازداشت شده اند.
عفرین غارت شد
عفرین غارت شد

———————
🌐 #طوفان_توئیتری برای #عفرین

✅ یکشنبە ۲۷ اسفند (۱٨ مارس)
✅ ۳۰ : ۱۰ شب بە وقت ایران
۷ شب بە وقت اروپا

🔻برای محکوم کردن #جنایات_ترکیه در شهر #عفرین
🔻دفاع از #عفرین\

——————-
⛔️توفان توئیتری
برای شکستن سکوت جهانی

#عفرین

♦️امشب ۲۷ اسفند ۹۶
♦️ساعت ۳۰: ۲۲ به وقت ایران

جنگ ها را نشانه میگیریم و برای صلح متحد میشویم

——————–
ورود ارتش ترکیه به عفرین. در خیابان ها جوی خون راه افتاده.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)