موکریان ــ مراسم روز جهانی زبان مادری، با حضور جمعی از نویسندگان، شاعران و فعالین مدنی در شهرستان بوکان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آژانس خبری موکریان؛ بە مناسبت روز جهانی زبان مادری، ۲۱فوریه مصادف با دوم اسفند ماه، به همت آموزشگاه زبان و ادبیات کوردی ادب و جمعی از نویسندگان و شاعران، مراسمی در شهرستان بوکان در پاساژ شهرداری برگزار شد.

در این مراسم مصطفی ایلخانیزاده مسئول آموزشگاه زبان کوردی ادب، محمدسعیدنجاری (ئاسۆ) شاعر، محسن رضوی ( فعال مدنی )، محمد باوردی مقدم نویسنده و منتقد ادبی و زبانشناس، حسین شیربگی نویسنده، مولود خوانچه زرد شاعر، فرهاد لطفی فعال مدنی و جمعی دیگر از فعالین عرصه زبان و ادب کوردی به ایراد سخنرانی در مورد زبان مادری و اهمیت و جایگاه آن در آموزش و پرورش و لزوم اجرای اصل۱۵قانون اساسی در مورد آموزش به زبان مادری در ایران، پرداختند.

درمیانهٔ برنامە، استاد علی فروتن و خالد عنایتی هم از هنرمندان بوکانی، یک قطعه موسیقی فولکلور کوردی را برای شرکت کنندگان اجرا کردند.

در انتهای مراسم ضمن پذیرایی از میهمانان و شرکت کنندگان، گواهی پایان دوره زبان کوردی به ۳۰ نفر از شرکت کنندگان این دورەها از طرف مسئول آموزشگاه کوردی ادب، مصطفی ایلخانیزاده و سمکو معروفی مدرس این دوره ها عطا شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com