◻نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس از روند کُند بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه انتقاد کرد

▪ فرهاد تجری در نشست علنی عصر امروز (چهارشنبه، ۲ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به ریاست جمهوری گفت: بنیاد مسکن مجری بازسازی مناطق زلزله زده است اما باند بازی به راه انداخته و برخلاف نیازمندی منطقه به جای استفاده از مصالح نوین از مصالح سنتی استفاده می کند.

▪نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه پس لرزه های زیادی رخ داده که ساختمان های مسکونی را دچار صدمه مجدد کرده اما در زمینه رسیدگی اعتنا و توجهی نمی شود، موضوع دیگر اینکه در مناطق زلزله زده کمبود سرویس های بهداشتی وجود دارد اما رویکرد مشخصی در خصوص رسیدگی نیست و این موضوع تبعات بهداشتی به همراه خواهد داشت.

▪تجری ادامه داد: در مناطق زلزله زده ۶۰۰ واحد تولیدی در شهرک های صنعتی با مشکل روبه رو شده اند که نتیجه آن بیکاری ۸۰۰ نفر است این در حالی است که مصوب شده وام ۴۰۰ میلیارد تومانی پرداخت شود اما سخت گیری بانک ها و نبود ضامن و همچنین از بین رفتن ابنیه باعث شده که روند دریافت وام ممکن نباشد.

▪وی افزود: مستاجران در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه نمی توانند وام بلاعوض و تسهیلات بانکی دریافت کنند که این موضوع تصمیم گیری غلط مسئولان و به خصوص بنیاد مسکن نشات گرفته است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com