یک آسیب‌پذیری جدی و بحرانی در اسکایپ ، سرویس گفتگوی ویدئویی رایگان مایکروسافت، کشف شده است که به طور بالقوه به هکرهای مخرب امکان کنترل کامل دستگاه کاربر را می‌دهد.

متاسفانه این آسیب‌پذیری بحرانی اسکایپ به زودی رفع نخواهد شد. این بدان معنی نیست که این مشکل امنیتی قابل حل نیست، بلکه مایکروسافت برای رفع این نقص جدی امنیتی نیاز به بازنویسی مجدد سرویس دارد و به سادگی رفع کردن یک نقص نیست.

این آسیب‌پذیری توسط  Stefan Kanthak، کارشناس امنیتی، پیدا و به تیم مایکروسافت گزارش شده است.

این اولین آسیب‌پذیری بحرانی اسکایپ نیست، در ژون ۲۰۱۷ نقص امنیتی اسکایپ به هکرهای مخرب امکان اجرای کدهای مخرب در دستگاه کاربران را می‌داد.

تا زمانیکه این شرکت نسخه جدید اسکایپ را منتشر کند به کاربران این سرویس توصیه می‌کنیم در کلیک کردن روی ضمیمه‌های ایمیل‌هایشان، احتیاط بیشتری داشته باشند. همچنین مطمئن شوند که روی دستگاهشان نرم‌افزار آنتی‌ویروس به روز و قابل اعتمادی نصب شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com