یک آسیب‌پذیری روز صفر در نسخه دسکتاپ تلگرام کشف شده است که به هکرها امکانتوزیع بدافزار برای استخراج ارز‌های دیجیتالی مانند مونرو و زدکش را می‌داده است.

آسیب‌پذیری تلگرام توسط Alexey Firsh، کارشناس امنیتی آزمایشگاه کسپراسکای، در اکتبر گذشته کشف شد و فقط کاربران ویندوز اپلیکیشن تلگرام را تحت تاثیر قرار می‌داد.

این نقص فنی از مارچ ۲۰۱۷ توسط هکرها استفاده می‌شده است. هکرهای مخرب کاربران تلگرام را فریب می‌دادند تا نرم‌افزار آلوده را روی کامپیوتر یا لپ‌تاپشان دانلود کنند. این نرم‌افزار آلوده از cpu کامپیوتر قربانی برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می‌کرده است. این بد‌افزار همچنین در پشتی‌ای برای کنترل دستگاه کاربر ایجاد می‌کرده است.

آزمایشگاه کسپراسکای آسیب‌پذیری را به تلگرام گزارش داده‌اند و آنها این نقص را رفع کرده‌اند.

بهترین راه برای محافظت از خود و اطلاعات‌تان در برابر این نوع از تهدید‌ها این است که فایل‌ها را از منابع غیر مطمئن نه باز و نه دانلود کنید. علاوه بر این، فایل‌ها و اطلاعات مهم را از طریق این اپلیکیشن‌ها ارسال نکنید و روی دستگاهتان حتما یک آنتی‌‌‌ویروس مطمئن به روز نصب داشته باشید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com