۳۲ وکیل دادگستری در بیانیه‌ای با دفاع از حق آزادی و فعالیت صنفی رضا شهابی، کارگر زندانی خواستار آزادی او شدند.

رضا شهابی، عضو هیات مدیره سندیکا کارگران شرکت واحد، از ۱۸مردادماه امسال در زندان به‌سر می‌برد و به دلیل وخامت حال جسمانی و چندین اعتصاب غذا و دو بار سکته، بارها به بیمارستان اعزام شده است. با اینکه دوران محکومیت این زندانی به پایان رسیده است اما همچنان از آزادی او سرباز می‌زنند.

اتهام رضا شهابی اقدام به تشکیل غیرقانونی تشکل کارگری است. رضا شهابی به دلیل اقدام به آنچه در اسناد بین‌المللی بالا و حقوق اساسی، به عنوان «حق» شناخته‌ شده، محکوم به زندان شده است.

امضاکنندگان این بیانیه مطابق با اصل ۲۶ قانون اساسی؛ اقدام برای تأسیس تشکل کارگری را حق رضا شهابی و هر فعال کارگری دیگر دانسته‌اند و با استناد به قوانین و مقررات و آیین‌نامه‌های متعدد جزایی که اجازه‌ تحمل کیفر زندان را به زندانی بیمار نداده است، خواستار آزادی رضا شهابی شده‌اند.

پزشکی که رضا شهابی را معاینه کرده، گواهی داده است که شهابی دیگر تحمل زندان را ندارد و وضعیت جسمانی مناسبی نداشته و همسر او، ربابه رضایی، نیز تأیید کرده که در ملاقاتی که در زندان رجایی‌شهر با شهابی داشته، متوجه شده که او سکته کرده است. رضا شهابی پیش  از سکته در زندان نیز دردهای عضلانی و کلیوی و کمر درد شدید داشته اما همچنان در زندان با این بیماری‌ها دست و پنجه نرم می‌کند .

لینک دکهٔ خبر: ایلنا

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com